Son konular

Muzlu Fit Kek

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,938
Muzlu Fit Kek Tanımı İçin Materyaller
2 yumurta
1 su bardağı pekmez
1/2 (yarım) çay bardağı yoğurt
Avuç dolusu ceviz
1 çay kaşığı tepeleme karbonat
3 tatlı kaşığı kakao
1.5 su bardağı tam buğday unu
2 küçük uzunluk muz
Ben aroma katması için yaklaşık 1 yemek kaşığı kadar hindistan cevizi yağı ve 1 çimdik tarçın da koydum. isterseniz onlarda eklenebilir.

Muzlu Fit Kek Tanımı Yapılışı

Yumurtaları ve pekmezi rengi açılana kadar çırpıyoruz.
Cevizleri elimizde parçalayıp ekliyoruz.
Hindistan cevizi yağı ve yoğurdu ekleyip çırpmaya devam ediyoruz.
Kakao, karbonat ve tam buğday ununu ekleyip tahta kaşık yahut spatula yardımıyla karıştırıyoruz.
Yağlı kağıt serili baton kek kalıbına kekimizi boşaltıp üzerine uzunluğuna ikiye ayırdığımız muzları ekliyoruz.
180 derece fırında 25 dakika pişiriyoruz. Afiyet olsun. Sağlıklı günler

Similar threads

• Soru
Muzlu Şekersiz Fit Kek Tanımı İçin Materyaller 2 yumurta 2 yemek kaşığı pekmez 3 adet muz 1 paket kabartma tozu 1,5 bardak glutensiz un ( yulaf unu yahut tam buğday unu da olabilir una bağlı ölçüde değişebilir kek kıvamı alana kadar ekleyelim) İsteğe bağlı biraz fındık yahut ceviz Muzlu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Muzlu Yulaflı Pişmeyen Kek (Fit Masum Atıştırmalık) Tarifi İçin Malzemeler 1 su bardağı yulaf ezmesi 1 tane olgun muz. büyük. 3 tatlı kaşığı kakao 3 yemek kaşığı pekmez 3 yemek kaşığı iri dövülmüş fındık 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi Muzlu Yulaflı Pişmeyen Kek (Fit Masum Atıştırmalık) Tarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Şekersiz Yağsız Islak Kek (Fit Kek) Tarifi İçin Malzemeler 3 tane olgunlaşmış muz 1 su bardağı hindistan cevizi 1 yemek kaşığı bal ( yada pekmez ) 1 yemek kaşığı kakao 1 yemek kaşığı yoğurt 1 tane kabartma tozu 1 tane vanilya 2 tane oda sıcaklığında yumurta Keki ıslatmak için; 1 bardak süt Üzeri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Muzlu Mozaik Kek Tanımı İçin Malzemeler 3 adet yumurta (küçük uzunluk çok iri ise iki tane) 1 su bardağı şeker Yarım su bardağından birazcık fazla sıvı yağ Yarım su bardağı süt Yarım su bardağı su 2 küçük olgunlaşmış muz (ezilecek) 1 küçük muz (isteğe bağlı ben ekledim küp küp doğradım onu) 2...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Muzlu Çikolatalı Kek (Banana Bread) Tarifi İçin Malzemeler 2 adet yumurta 1 su bardağı şeker 2 adet kararmış muz Yarım su bardağı yoğurt Yarım su bardağı eritilmiş tereyağı 1 çay kaşığı kabartma tozu Yarım çay kaşığı karbonat 1 paket vanilya 2 çorba kaşığı kakao 1+3/4 (bir yarım+bir çeyrek) un...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
Üst Alt