Son konular

Muzlu Kek

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Muzlu Kek Tanımı İçin Malzemeler
1 çay bardağı süt
1 çay bardağı yağ
1 su bardağı şeker
İsteğe bağlı 1 kase ufak çekilmiş ceviz
İsteğe bağlı 2 yemek kaşığı hindistan cevizi
İsteğe bağlı damla çikolata
2 dolu yemek kaşığı kakao
4 adet muz
2 su bardağı un
1 tane kabartma tozu
1 tane şekerli vanilin
3 tane yumurta
1 tutam tuz
Üzeri için;
Pudra şekeri

Muzlu Kek Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Yumurta ve tuz çırpılır içerisine şeker konulur ve tekrar güzelce çırpılır. Karışıma sıvı yağ, süt konur ve çırpılır.
Kakao un kabartma tozu ve vanilin başka bir yerde elekten hepsi geçirilir ve karışıma eklenir karıştırılır.
Ben içine ceviz hindistan cevizi ve damla çikolata da koydum dilerseniz yalnızca ceviz yahut fındık da koyabilirsiniz.
İçerisine muzlar küçük dilimlenip içine atılır. Bu süreçte fırını fansız 180 derece ayarlayalım ve kalıbımızı çokça margarinleyip, üstüne unla kaplayıp buzdolabına kaldıralım.
Hazırlanan karışım kalıba konur ve fırına atılır. Çıkarılan kek dilerseniz pudra şekeri serpilip servis edilir.
Muzlu Kek Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Pancarlı Muzlu Tava Keki Tanımı İçin Malzemeler 2 adet yumurta 1 su bardağı pancar suyu ( 1 tane pancar haşladım ondan kalan haşlama suyu) 1 su bardağından 1 parmak eksik şeker Yarım su bardağı sıvı yağ 1 adet orta uzunluk muz (küp küp doğrayın) 1 yemek kaşığı hindistan cevizi 1 tatlı kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Muzlu Yanardağ Pasta Tarifi İçin Malzemeler 1 adet pandispanya 2,5 su bardağı süt 1 paket krem şanti Yarım su bardağı damla çikolata 1 adet muz Yarım paket çikolata sosu Süslemek için Fındık Hindistan cevizi Bisküvi Pasta süsü Çikolata Muzlu Yanardağ Pasta Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Muzlu Mozaik Kek Tanımı İçin Malzemeler 3 adet yumurta (küçük uzunluk çok iri ise iki tane) 1 su bardağı şeker Yarım su bardağından birazcık fazla sıvı yağ Yarım su bardağı süt Yarım su bardağı su 2 küçük olgunlaşmış muz (ezilecek) 1 küçük muz (isteğe bağlı ben ekledim küp küp doğradım onu) 2...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Muzlu Kek Tarifi İçin Malzemeler 2 tane muz 2 yumurta 1 yemek kaşığı tereyağı (50 gr) 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı süt 2 buçuk su bardağı un 1 paket vanilin 1 paket kabartma tozu 1 çay bardağı ceviz 1 çay kaşığı tarçın Üzeri için damla çikolata Muzlu Kek Tarifi Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Tam Buğdaylı Muzlu Kek Tanımı İçin Materyaller 3 adet yumurta Yarım çay bardağı şeker 1 çay bardağı pekmez 2 su bardağı tam buğday unu 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı süt 1 çay bardağı küçültülmüş ceviz 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilin 4 adet küçük muz Tam Buğdaylı Muzlu Kek Tanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt