Son konular

Nefis Balkabağı Çorbası

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,938
Nefis Balkabağı Çorbası Tarifi İçin Malzemeler
1 kabak hokaido cinsi kullandım
3 adet patates
2 adet havuç
1 adet kuru soğan
2 diş sarımsak
1 küçük parça taze zencefil
3 yemek kaşığı zeytinyağı
200 ml krema
Muskat rendesi, karabiber, tuz
2 litre sıcak su kullandım ama siz kendinize göre ayarlayınız

Nefis Balkabağı Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Bu cins kabağın kabuğu soyulmadan kullanabilirsiniz. İyice yıkayıp irice dilimleyelim.
Diğer sebzelerde aynı şekilde temizleyip irice doğrayalım.
Tencereye zeytinyağı ve sebzeleri alıp bir sure soteleyelim.
Üzerine sıcak suyu ekleyip (dikkatli ekleyelim) pişmeye bırakalım.
Sebzeler yumuşadığı zaman blendirdan geçirelim.
Krema ve baharatları ekleyip bir taşım daha pişirip sıcak servis edelim.Âfiyet olsun.
Nefis Balkabağı Çorbası Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Şifa Deposu Nefis Balkabağı Çorbası Tarifi İçin Malzemeler 2 dilim balkabağı 2 adet havuç 1 soğan 3 diş sarımsak Tuz Karabiber Pul biber Kimyon Toz zencefil Toz zerdeçal Üzerini geçecek kadar sıcak su 1 su bardağı et suyu Zeytinyağı Şifa Deposu Nefis Balkabağı Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
25
  • Soru
Nefis Balkabağı Çorbası Tanımı İçin Gereçler 2 büyük dilim balkabağı 1 büyük patates 1 büyük havuç 1 orta uzunluk soğan 2 diş sarımsak Knor ( bebekler için yapılacaksa koymayın) Tuz ,karabiber .nane Terbiyesi için; 2 yemek kaşığı sıvı yağ 2 yemek kaşığı tereyağı 2 yemek kaşığı un 1 su bardağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Nefis Tam Tadında Balkabağı Çorbası Tarifi İçin Malzemeler 1 büyük dilim bal kabağı 1 adet büyük havuç 1 adet patates 1 adet soğan 1 diş sarımsak Yarım çay b sıvı yağ Tuz, pul biber, karabiber,nane, kekik Sebzelerin üzeri gecene kadar su yada et suyu Nefis Tam Tadında Balkabağı Çorbası Tarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Balkabağı Çorbası Tarifi İçin Malzemeler 300 gram balkabağı 1 adet kuru soğan 1 adet havuç 2-3 yemek kaşığı zeytinyağ Temiz içme suyu Tuz, zerdeçal, karabiber 3 yemek kaşığı krema Balkabağı Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Soğanı irice doğrayıp zeytinyağ ile hafif kavurdum...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Balkabağı Çorbası Tarifi İçin Malzemeler 1 kg bal kabağı 1 soğan 1 patates 2 diş sarımsak 3 su bardağı su 1 su bardağı süt 1 sebze bulyon (Mecburi değil) Karabiber Pul biber Tuz Köri Sıvı yağ Balkabağı Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Ben hokaido kabağı kulandım onun kabuğu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
Üst Alt