Son konular

Nefis Islak Kek

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Nefis Islak Kek Tanımı İçin Gereçler
4 yumurta
1 su bardağı şeker
1 su bardağı süt
1 su bardağı yağ
1 buçuk su bardağı un
2 buçuk yemek kaşığı kakao
2 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
Sosu için;
2 su bardağı süt
2 yemek kaşığı kakao
Yarım çay bardağı şeker
1 çay bardağı sıvı yağ
80 gram bitter çikolata (olmasada olur lakin olunca çok lezzetli oluyor)

Nefis Islak Kek Tanımı Yapılışı

Yumurta ve şeker köpük kıvamına gelene kadar çırpılır.
Süt, yağ eklenip çırpmaya devam edilir.
Kakao ,un vanilin, kabartma tozu elenerek eklenip çırpılır (unu denetimli biçimde ekleyin unun kalitesine nazaran değişiyor)
Yağladığımız borcama döküp 175 derecelik fırında denetimli biçimde kürdan denetimi yaparak pişirin.
Sosu için bütün malzemeyi bir tencereye ekleyin karıştırarak kaynayana kadar pişirin.
Ocağın altını kapatınca çikolatayı ekleyin soğumaya bırakın.
Kek fırından çıkınca birinci sıcaklığı çıkınca dilimleyin ve sosu yavaş yavaş keke dökün.
İsteğe nazaran süsleyin, 2- 3 saat dinlendikten sonra servis edin.

Similar threads

• Soru
Çikolatalı Islak Kek Tarifi İçin Malzemeler Keki için 2 su bardağı un 1, 5 su bardağı şeker 1 su bardağı yoğurt 1 su bardağı sıvı yağ 2 adet yumurta 1 vanilya 1 kabartma tozu 3 yemek kaşığı kakao Sosu için 2 su bardağı süt 2 yemek kaşığı kakao 1 fincan sıvı yağ 1 fincan şeker 50 gram sütlü 50...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Nefis Soslu Islak Kek Tanımı İçin Materyaller 3 adet yumurta 1 su bardağı şeker 1 su bardağı süt 1 su bardağı sıvı yağ 3 yemek kaşığı kakao 1,5 su bardağı un 1 adet kabartma tozu 1 adet vanilya Sosu için; Yarım su bardağı sıvı yağ 2 su bardağı süt 2,5 yemek kaşığı kakao 1 su bardağı şeker Nefis...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Nefis Islak Kek Tarifi İçin Malzemeler 3 adet yumurta 1.5 su bardağı süt 1.5 su bardağı şeker 1 su bardağı sıvı yağ 1 paket kakao 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 2 su bardağı un Sosu için; 4 yemek kaşığı kakao 2 su bardağı süt 1 su bardağı toz şeker 1 çay bardağı sıvı yağ Kek kalıbını...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Islak Kek Tanımı İçin Gereçler 3 yumurta 1 su bardağı toz şeker Yarım su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı süt 3-3.5 yemek kaşığı kakao(ben nestle kullandım) 1.5 su bardağına yakın un Vanilya Kabartma tozu (Ben sosunu farklı yapıyorum ) Sosu için 2-2.5 su bardağı süt Yarım su bardağı sıvı yağ Yarım...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Browni Lezzetinde Islak Kek Tarifi İçin Malzemeler 2 adet yumurta Bir çimdik tuz 1 su bardağı toz şeker 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı süt 1 paket vanilya 2 paket kabartma tozu 3 dolu yemek kaşığı kakao 2 su bardağı un İsteğe bağlı fındık parçaları Sosu için; 2 su bardağı süt Yarım su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Üst Alt