Son konular

Nefis Soslu Tavuk Pirzola

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Nefis Soslu Tavuk Pirzola Tarifi İçin Malzemeler
8 parça kemiksiz derisiz tavuk pirzola
Tavuğu soslamak için;
4 yemek kaşığı sıvı yağ
Tuz, karabiber,kekik, kırmızı toz biber
Sos için;
5 yemek kaşığı sıvı yağ
1 küçük soğan
400 gr mantar
1 çay bardağı sut
1 paket krema
1 çay bardağı rendelenmiş kaşar peyniri
1 yemek kaşığı nişasta (az sütle açılmış)
2 diş rendelenmiş sarımsak
Tuz, kırmızı toz biber,az köri,karabiber
Dereotu

Nefis Soslu Tavuk Pirzola Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Sos için geniş bir kaseye tüm malzemeleri ekleyip karıştırdım.
Tavukları sosa bulayıp dinlendirdim. (buzdolabında en az 2 saat)
Dinlenen tavuklarımı teflon tavada arkalı önlü güzelce kızarttım.
Üzerinin sosu için derin bir tavaya yağ ekleyip kızdırdım.
Kızan tavaya minik doğranmış soğan ekleyip kavurdum.
Kavrulan soğanların üzerine mantarı ve minik doğranmış sarımsağı ekleyip güzelce sotelenmesini sağladım.
Krema ve sütü ilave ettim.
Az sütle açılmış nişastayı da ekleyip kıvam alana kadar karıştırdım.
Kıvam alan sosuma baharatları ve rendelenmiş kaşarı da ilave edip karıştırmaya devam ettim.
Son olarak minik doğranmış dereotunuda ilave ederek kızaran tavuklarımın üzerine sıcak olarak servis ettim.
Afiyet olsun

Nefis Soslu Tavuk Pirzola Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Kusursuz Bir Sos Eşliğinde Tavuk Pirzola Tanımı İçin Materyaller 6 kesim kemiksiz derisiz tavuk pirzola Tavuğu soslamak için 4 yemek kaşığı sıvı yağ Tuz Az karabiber Sos için 1 paket krema 1 yemek kaşığı tereyağı 1 tepeleme tatlı kaşığı hardal 3 diş rendelenmiş sarımsak 1 çay kaşığı zerdeçal 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Süper Soslu Tavuk Tanımı İçin Materyaller 6-8 modül kemiksiz derisiz tavuk pirzola Tavuğu Bulamak İçin; 2 yemek kaşığı un Tuz 1 tatlı kaşığı pul biber 1 tatlı kaşığı kekik Sos İçin; Biraz sıvı yağ 1 küçük soğan bu 15 adet mantar 1 tepeleme tatlı kaşığı hardal 3 diş rendelenmiş sarımsak 1 çay...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Krema Kullanmadan Kusursuz Tavuk Yemeği Tanımı İçin Gereçler 6 adet derisiz kemiksiz tavuk pirzola Tavuğu soslamak için 4 yemek kaşığı sıvı yağ Karabiber Kırmızı toz biber Tuz Tavukları bulamak için Un Tavuk harcı için 2 adet soğan 3 diş rendelenmiş sarımsak 12 adet mantar 1 kırmızı kapya biber...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Mayonez Kekik Soslu Tavuk Pirzola Tarifi İcin Malzemeler *2 adet tavuk pirzola *3 adet patates Sos İcin; *2 tepeleme corba kaşığı mayonez *2 corba kaşığı zeytinyağı veya sıvı yağ *1 tatlı kaşığı kekik *1 tatlı kaşığı tuz *1 fiske karabiber Mayonez Kekik Soslu Tavuk Pirzola Tarifi Yapılışı 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Nefis Tavuk Yemeği Tarifi İçin Malzemeler Tavuk göğsü (3 parça) Tavuğu soslamak için Kırmızı toz biber,karabiber,kekik,tuz, sarımsak,pul biber, sıvı yağ Üzeri için 2 küçük kapya biber 2 küçük yeşil biber 1 adet soğan 2 adet küçük havuç 1 kase mantar Kekik, kırmızı toz biber, karabiber, tuz 2...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
Üst Alt