Son konular

Nektarinli Tart

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Nektarinli Tart Tanımı İçin Materyaller

Tart hamuru için;
2 adet yumurta
2 çay bardağı pudra şekeri
1 su bardağından 2 parmak az sıvı yağ
1 paket vanilin
3 yemek kaşığı margarin yahut tereyağ (ben tereyağ kullandım)
Aldığı kadar un
Pastacı kreması için;
3 su bardağı süt
4.5 yemek kaşığı şeker
3 adet yumurta sarısı
1.5 yemek kaşığı un
1 yemek kaşığı nişasta
1 paket vanilya
1 yemek kaşığı tereyağ
Nektari sosu için;
5 adet nektari
Damak tadınıza nazaran şeker
Üzeri için (isteğe bağlı)
Pudra şekeri

Nektarinli Tart Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Hamuru için bütün sıvı gereçleri karıştırıp unu ekliyoruz düzgünce yoğuruyoruz sert bir hamur elde etmemiz gerekiyor.
Kalıbı yağlayıp ben kelepçeli kalıp kullandım.
Hamuru eşit formda dağıtıp çatalla kabarmaması için deliyoruz.
Sonra evvelce ısıtılmış fırında biraz pişirip üstüne yumurta sarısı sürüyoruz ve kızarana kadar pişiriyoruz.
Sonra pastacı kreması için tereyağ ve vanilya hariç gereçlerin hepsini koyup karıştırıyoruz.
Bir taşım kaynattıktan sonra tereyağ ve vanilyayı ekleyip üstünü streçle kapatıyoruz.
Soğuduktan sonra kremayı tartın üstüne döküyoruz.
Nektarinli sosu için nektarileri elma dilimi kesip üstüne şekerini koyup suyu çekene kadar pişiriyoruz.
Soğuduktan sonra tartın üstüne koyuyoruz. Herkese afiyet bal şeker olsun. ).

Similar threads

• Soru
Çikolatalı Enfes Tart Tarifi İçin Malzemeler Tart için; 150 gram un 50 gram pudra 75 gram tereyağı 1 yumurta Tuz ,vanilya (bir pinçik) Orta taban çikolata ganaj; 100 gram krema 80 gram bitter çikolata(bitter sevmiyorsanız sütlüde güzel olur) Üzerindeki pastacı kreması; 1 adet yumurta sarısı 2...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Pastacı Kremalı Çilekli Tart Tarifi İçin Malzemeler Tart hamuru için malzemeler; 1,5 su bardağı un Yarım su bardağı pudra şekeri Yarım çay kaşığı tuz 130 gr tereyağı (Soğuk) 1 adet yumurta sarisi Pastacı kreması malzemeleri; 2,5 su bardağı sut 4 çorba kaşığı şeker 3 yumurta sarisi 2 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Nektarinli Zıt Yüz Kek Tanımı İçin Gereçler 120 gram oda ısısında yumuşamış tereyağı 1 su bardağı şeker 3 adet yumurta 1 su bardağı yoğurt 1,5 su bardağı un 1 paket kabartma tozu (15 g) Başka materyaller 2-3 adet nektarin 1 çay kaşığı tereyağı 2-3 yemek kaşığı şeker Kullandığım su bardağı 200 ml...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Tam Ölçülü Elmalı Tart (Videolu) Tanımı İçin Materyaller Hamuru için 125gr tereyağ Yarım çay bardağı sıvı yağ 10 yemek kaşığı toz şeker 1 paket vanilya şekeri Yarım paket kabartma tozu 1 adet yumurta 3 su bardağı un + 2 yemek kaşığı un İç harcı için 4 adet büyük uzunluk elma 3 yemek kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Vişneli Tart (İncecik Hamuru İle) Görüntülü Tanımı İçin Materyaller Hamuru için; 125 gr tereyağı (oda ısısında) 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı pudra şekeri 2 yemek kaşığı nişasta 1 yumurta 3 su bardağı un Yarım paket kabartma tozu İç dolgusu için; 1 su bardağı çekirdeği ayırılmış vişne 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
Üst Alt