Son konular

Nohutlu Patatesli Bulgur Pilavı

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,938
Nohutlu Patatesli Bulgur Pilavı Tanımı İçin Malzemeler
5 yemek kaşığı sıvı yağ
2 su bardağı pilavlık bulgur
Yarım su bardağı pirinç
1 su bardağı haşlanmış nohut
2 adet orta uzunluk patates
1 su bardağı tavuk yahut et suyu
2 buçuk su bardağı kaynar su
Tuz
Üzerine;
1 yemek kaşığı eritilmiş tereyağı

Nohutlu Patatesli Bulgur Pilavı Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Bulgur ve pirincimizi güzelce yıkayalım. Patateslerimizi soyup küp küp doğrayalım.
Tenceremize sıvı yağ ve patatesleri koyalım, patatesleri hafif soteleyelim.
Sotelenen patateslerin üzerine bulgur ve pirincimizi döküp, kavuralım.
Et suyunu ve nohutları da ekleyelim. Tuzunu atalım.
Üzerine kaynar suyumuzu da koyalım.
Ocağın altını kısıp, tencerenin kapağını kapatarak pişirelim.
Üzerine tereyağ eritip, dökelim. Güzelce demlenen pilavımız hazır. Afiyet olsun
Nohutlu Patatesli Bulgur Pilavı Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Nohutlu Bulgur Pilavı Tarifi İçin Malzemeler 4 yemek kaşığı sıvı yağ 2 yemek kaşığı tereyağı 2 su bardağı bulgur 1 adet kuru soğan 1 yemek kaşığı salça 3 su bardağı sıcak su (Ben bu sefer içine bulyon kullandım tabiki et suyu olursa çok daha iyi) 1 su bardağı nohut haşlanmış Karabiber Kırmızı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Nohutlu Etli Firik Pilavı (Fit) Tanımı İçin Materyaller 1 çay bardağı firik 1 çay bardağı pilavlık bulgur 200 gram kavrulmuş dana eti (küp doğranmış) 1 tutam zerdeçal 1 iri soğan (küp doğranmış) 1 kase haşlanmış nohut 4 yemek kaşığı zeytin yağı 3 çay bardağı kaynar su Nohutlu Etli Firik Pilavı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Etli Nohutlu Bulgur Pilavı Tanımı İçin Materyaller 2, 5 su bardağı pilavlık bulgur 1 su bardağı haşlanmış nohut 300 gram kuşbaşı et (Ben hindi kullandım) 4 yemek kaşığı tereyağ 1 tatlı kaşığı zerdeçal Tuz Sıcak su (Bulgurun üzerini geçecek kadar) Etli Nohutlu Bulgur Pilavı Tanımı Yapılışı Bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
31
  • Soru
Sulu Köfte (Nohutlu Patatesli) Tanımı İçin Materyaller Köftesi için materyaller Yarım kilo kıyma 1 adet soğan 1 adet yumurta 1 bardak ince bulgur Maydanoz ,nane, dereotu Tuz ,karabiber ,kimyon ,kırmızı biber Çorbanın içine katılacak gereçleri 1 su bardağı haşlanmış nohut 2 tane patates 2 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Zeytinyağlı Nohutlu Siyez Bulgur Pilavı Tanımı İçin Materyaller 1 çay bardağı siyez bulguru 1 çay bardağı pilavlık bulgur 1 adet kuru soğan 3 diş sarımsak 1 tatlı kaşığı biber salçası 1 çay kaşığı tuz, toz tatlı biber Yarım çay kaşığı karabiber 4 yemek kaşığı zeytinyağı 4 çay bardağı su 1 çay...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
Üst Alt