Son konular

Orman Kebabı

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Orman Kebabı Tanımı İçin Gereçler
Yarım kilo dana kuşbaşı yumuşak çabuk pişen tarafından
2 adet patates
2 adet kuru soğan
5-6 diş sarımsak
2 orta uzunluk havuç
1 tane domates
3-4 tane yeşil biber
1 kase konserve bezelye
1 yemek kaşığı domates salçası
Yarım yemek kaşığı biber salçası
Tuz, karabiber, çok az kimyon, kekik
3 yemek kaşığı sıvı yağ
2 yemek kaşığı kadar tereyağı

Orman Kebabı Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Patates ve havucu küp küp doğrayıp kızartalım.
Tenceremi hoş ısıttım sıvı yağımı koydum (tereyağını son kademede ek edeceğiz) etlerimi hoş mühürledim çok az su saldı suyunu çekene kadar karıştırdım suyunu çekti kavurmaya devam ettim etlerim istediğim kıvama gelince soğanını sarımsağını koyup 1- 2 çeşit daha çevirdim.
Daha sonra doğramış olduğum biberleri üzerine ek ettim birkaç cins daha çevirdim.
Biber salçası ve domates salçasını ek ettim.
Doğradığımız domatesleri ve kızarttığım havuç ve patatesi de ek ettim.
Üzerine etlerin üstüne çıkacak formda sıcak su koydum.
Tuzunu ek ettim. Bu biçimde etlerim yumuşayana kadar kaynattım. (bezelyelerim konserve olduğu için bu kademeden sonra bezelyeleri kattım.
Bezelyeleri koyduktan 8-10 dk daha kaynatıp ocağı kapattım.
Ocağı kapattıktan sonra dilediğiniz baharatı ek edebilirsiniz. Tanımımı deneyenlere şimdiden afiyet olsun

Similar threads

• Soru
Orman Kebabı Tarifi İçin Malzemeler 250 gram kuşbaşı et 1 adet soğan 2 adet orta boy havuç 3 adet orta boy patates 1 derin çorba kasesi bezelye 1 yemek kaşığı biber salçası 1 yemek kaşığı domates salçası 4 yemek kaşığı zeytinyağı Tuz ,kekik ,pulbiber Orman Kebabı Tarifi Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Orman Kebabı Tarifi İçin Malzemeler 500 gram kuşbaşı dana eti 3 yemek kaşığı sıvı yağ 1 yemek kaşığı tereyağ 1 adet soğan 1 diş sarımsak rendelenmiş 1 adet domates 2 adet patates 2 adet havuç 1,5 çay bardağı bezelye (Buzluktan ) 1 yemek kaşığı domates salçası 2 su bardağı su 1 tatlı kaşığı tuz 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Tencerede Lokum Üzere Kavanoz Kebabı Tanımı İçin Gereçler 250 gram dana kuşbaşı 3 orta uzunluk patates 2 diş sarımsak 1 adet soğan Yarım çorba kaşığı domates salçası Yarım çorba kaşığı biber salçası 2 çorba kaşığı yağ 1 çay kaşığı kekik 1 çay kaşığı pul Karabiber Kimyon Tuz Tencerede Lokum...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Nefis Orman Kebabı Tarifi İçin Malzemeler 500 gram kuzu kuşbaşı (dana eti de olabilir) 2 adet patates 1 adet havuç 1 kase bezelye 10 tane arpacık soğan (veya 1adet kuru soğan) 6-7 diş sarımsak 1 adet domates 3 adet sivri biber varsa eğer 1 adet kapya biber 1 yemek kaşığı domates salçası Yarım...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Orman Kebabı Tanımı İçin Materyaller 400 gram kuşbaşı et 1 orta uzunluk soğan 2 diş sarımsak/ kullandım isteğe bağlı 2 adet havuç 3 adet orta uzunluk patates 2 adet sıvı yeşil biber 1 kase bezelye 1 yemek kaşığı domates salçası 1 tatlı kaşığı biber salçası 3.4 kaşık sıvı yağı 1 yemek kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
Üst Alt