Son konular

Özel Sosu İle Çıtır Çıtır Peynirli Börek

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Özel Sosu İle Çıtır Çıtır Peynirli Börek Tanımı İçin Gereçler
1 paket üçgen böreklik yufka
250 gram beyaz peynir
1 küçük kase tulum peyniri
1 demet maydanoz
Sos için
1 su bardağından 1 parmak eksik sıvı yağ
1 yemek kaşığı un
2 yemek kaşığı nişasta
1 yemek kaşığı sirke
Üzeri için
1 adet yumurta sarısı
2 yemek kaşığı sıvı yağ
Susam, çörek otu, haşhaş

Özel Sosu İle Çıtır Çıtır Peynirli Börek Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Peynirleri çatalla ezelim maydanozu ince kıyarak ekliyelim ve karıştıralım.
Sos materyalini karıştırıp hazır edelim. Tepsiye pişirme kağıdı serelim.
Üçgen yufkanın yüzeyine sosu fırça yardımı ile her yerine sürelim.
Geniş kenara peynirli harçtan koyalım yufkanın iki tarafını çok az içe bükelim ve rulo halinde saralım tepsiye dizelim.
Yumurta sarısının içine sıvı yağı ekleyip böreklerin üstüne sürelim ve susam, çörek otu haşhaş serpelim.
180 derece de ısıtılmış fırında üstü istediğimiz üzere kızarana kadar pişirelim.
Fırından alınca üstünü kapatmayalım ki çıtır çıtır olsun. Nefis bir çıtır çıtır börek tanımı denemenizi katiyen öneririm. İç olarak kaşarlı, patatesli de yapılabilir. Afiyet olsun.

Similar threads

• Soru
Az Ölçülü Peynirli Çıtır Börek (El Açması Lezzetinde) Tarifi İçin Malzemeler 2 adet böreklik yufka 1 kase tulum ve lor karışımı peynir (istediğiniz peynir olabilir) Sosu için; 1/2 (yarım) su bardağı sıvı yağ 1/2 (yarım) su bardağı süt 1 yemek kaşığı un 1 yemek kaşığı nişasta 1 yemek kaşığı sirke...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
Çıtır Çıtır Peynirli Börek Tarifi İçin Malzemeler 3 adet günlük yufka 250 gram beyaz peynir 1 su bardağı kaşar peyniri rendesi 6-7 dal maydanoz ( kıyılmış) Sosu için 1 çay bardağı su 1 çay bardağı sıvı yağ 1 yemek kaşığı tereyağı (Eritilmiş ) 1 yemek kaşığı sirke 3 tatlı kaşığı nişasta Üzeri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Efsane Lezzetli Peynirli Çıtır Börek Tarifi İçin Malzemeler 3 adet böreklik yufka 1 su bardağı sıvı yağ 3 yemek kaşığı un 1 yemek kaşığı sirke (Elma sirkesi kullandım) İç için 200 gram beyaz peynir (Çok yağlı tercih etmedim) Üzeri için 1 yumurta sarısı Susam Efsane Lezzetli Peynirli Çıtır Börek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Peynirli Çıtır Börek Tanımı İçin Malzemeler 1 kilo yufka Peynir ( ben beyaz peynir ve kaşar peynir kullandım ) Sos için; 4 yemek kaşığı sirke 1 su bardağı zeytinyağ 3 yemek kaşığı un Üzeri için; 1 adet yumurta sarısı Susam yahut çörek otu Peynirli Çıtır Börek Tanımı Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Ispanaklı Peynirli Çıtır Kolay Börek Tarifi İçin Malzemeler 3 adet yufka İç harcı için; 1 kg ıspanak 1 adet soğan 2-3 yemek kaşığı sıvı yağ 200 gram peynir 1 çay kaşığı karabiber 1 çay kaşığı pul biber Tuz Yarım yemek kaşığı biber salçası Yarım yemek kaşığı domates salçası Sosu için; Yarım su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
Üst Alt