Son konular

Özel Sosuyla Fırında Tavuk Şiş

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,938
Özel Sosuyla Fırında Tavuk Şiş Tarifi İçin Malzemeler
1 kg tavuk göğsü ya da pirzola
Marinesi için;
2 yemek kaşığı yoğurt
1 yemek kaşığı domates salçası
2 diş rendelenmiş sarımsak
Yarım çay bardağı zeytinyağ
1 tatlı kaşığı sirke
1 çay kaşığı toz kırmızı biber
1 çay kaşığı kekik
Yarım çay kaşığı kimyon
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı tuz
Aralarına dizmek için;
Domates
Biber

Özel Sosuyla Fırında Tavuk Şiş Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Tavukları kuşbaşı doğrayıp marine edeceğim bir kaba aldım.
Ayrı bir kapta marinesi için olan tüm malzemeleri karıştırdım.
Tavukların üzerine döküp iyice harmanlayıp üzerlerini kapattım.
Bu şekilde buzdolabında 4 saat beklettim.
Tavuklar bekledikten sonra çöp şişlere tavuk ,biber ve aralarına domates olacak şekilde dizdim.
Hazır olan şişleri yağlı kağıt serili tepsiye yerleştirdim.
Üzerine başka bir yağlı kağıdı ıslatıp serdim.
Bu şekilde önceden ısıttığım 200°c fırında yaklaşık 30! dakika pişirdim.
Daha sonra yağlı kağıdı üzerinden alıp 20 dakika da bu şekilde pişirdikten sonra fırından aldım.
Afiyet olsun.

Özel Sosuyla Fırında Tavuk Şiş Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Özel Sosuyla Fırında Tavuk Şiş Tarifi İçin Malzemeler 2 paket tavuk göğsü 3 yemek kaşığı süzme yoğurt 1 yemek kaşığı domates salçası 3 diş sarımsak 1 çay bardağı zeytin yağı 1 yemek kaşığı sirke Kırmızı toz biber 1 tatlı kaşığı kekik 1 çay kaşığı kimyon 1 yemek kaşığı bal Araları için Çeri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Fırında Mangal Lezzetinde Tavuk Şiş (Lokum Kıvamında) Tanımı İçin Gereçler 700 gram tavuk göğsü ya da pirzola (Karışık kullandım) Marinesi için; 2 yemek kaşığı yoğurt 1 yemek kaşığı domates salçası 2 diş rendelenmiş sarımsak Yarım çay bardağı zeytinyağ 1 tatlı kaşığı sirke 1 çay kaşığı toz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Fırında Tavuk Şiş Tanımı İçin Malzemeler 1 kg tavuk göğsü (Küp küp doğrayın) Marinesi için; 2 yemek kaşığı yoğurt 1 yemek kaşığı domates salçası 1 tatlı kaşığı biber salçası Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 çay kaşığı kırmızı/ karabiber/ kekik 1 tatlı kaşığı tuz (Damak tadınıza nazaran ek edin) 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
Özel Sosuyla Mangal Tadında Fırında Çöp Tavuk Şiş Ve Patates Tanımı İçin Materyaller 2 adet tüm tavuk göğsü 2 adet orta uzunluk patates Sos için; 2 yemek kaşığı yoğurt Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 yemek kaşığı domates salçası Gereğince tuz, 1 er çay kaşığı karabiber,kırmızı toz biber,kekik...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Özel Soslu Tavuk Şiş Tarifi İçin Malzemeler 600 gram tavuk göğsü Marinesi için; Yarım su bardağı sıvı yağ 2 yemek kaşığı yoğurt 1 adet kapya biber 1 adet soğan 1 tatlı kaşığı sarımsak tozu 1 çay kaşığı kırmızı toz biber 1 çay kaşığı kekik Yarım çay kaşığı karabiber Tuz Araları için ; Domates...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
Üst Alt