Pamuk Gibi Pastane Açması

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Pamuk Üzere Pastane Açması Tanımı İçin Materyaller
1,5 yemek kaşığı instant maya
2 su bardağı ılık süt(200 ml)
1 su bardağı zeytinyağı
2 adet yumurta beyazı(sarısı dışına sürülecek)
5 yemek kaşığı tepeleme şeker
2 tatlı kaşığı tuz
5/6 su bardağı un
Açmak için üzerlerine ;
Margarin yahut tereyağı

Pamuk Üzere Pastane Açması Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Sıvıları derin bir kaba boşaltıp çırpıcı ile karıştırıp mayanın etkinleşmesi için 5 dk beklettim.
Daha sonra birinci etapta 5 su bardağı unu ekleyip hamuru toparladım.
Un elime yapışmayı bırakana kadar azar azar un ek ettim.
Benim yaklaşık 6 su bardağı unu buldu.
Yumuşacık bi hamur olmalı şayet sert olduysa ılık sütle yumuşatabilirsiniz.
Üzerine örtü örtüp sıcak bi yerde 1,5 saat beklettim.
Daha sonra mandalina büyüklüğünde bezeler elde ettim toplamda 24 beze oldu.
Her bezenin üzerine 1 tatlı kaşığı olmak suretiyle yumuşamış margarin sürdüm.
Elimizle tabak boyutunda açarak kıvırdım.
İki bezeyi uzatarak birbirine ördüm.
Yaklaşık 12 tane açma elde ettim.
Yağlı kağıt serili tepside yarım saatte tepside mayalandırdım.
2 yumurta sarısı üzerlerine sürüp çörek otu serpiştirdim.
Evvelce ısıtılmış 170 derece fırında( fırının altına güçlü kaseye su koydum)20 dk pişirdim.
Yumurta sarılarının üzerine 1 tatlı kaşığı yoğurt ekledim üzerinin parlak olması için. Deneyeceklere afiyet olsun.
Pamuk Üzere Pastane Açması Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Tereyağlı Açma Tel Tel Pamuk Üzere Pastane Açması Tanımı İçin Gereçler 1 su bardağı süt 1 su bardağı ılık su Yarım su bardağı sıvı yağ 2 adet yumurta (1 rin sarısı üzerine) 1 paket kuru maya 11 gr (yada 1paket yaş maya ikisinden biri) 1 yemek kaşığı tuz 4 yemek kaşığı şeker 6-7 su bardağı un...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Gerçek Pastane Açması (Hamuru Mayalanmayan Yüzde Yüz Orjinal Tam Ölçülü) Tarifi İçin Malzemeler 2,5 su bardağı ılık su 1 su bardağı sıvı yağı 1 paket yaş maya 2 yemek kaşığı toz şeker 1,5 tatlı kaşığı tuz 8-8,5 su bardağı kadar un ( kontrollü yavaş ekleyin hamur hafif ele yapışacak kıvamda...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Pastane Açması Tanımı İçin Gereçler 1 su bardağı ılık su 1 büyük çay bardağı yoğurt 1 su bardağı ılık süt 1 su bardağı sıvı yağ 4 yemek kaşığı şeker 1 tane yaş maya 1 tatlı kaşığı tuz 8 su bardağı un (Kontrollü ekleyin) 75 gram tereyağ (Bezelerin üstüne koymak için) Üzerine sürmek için 2 yumurta...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Pastane Açması (Tel Tel Pamuk Gibi Açma) Tarifi İçin Malzemeler Bardak ölçüsü 240 ml 1 paket yaş maya 2 tatlı kaşığı bal 2 tatlı kaşığı tuz Yarım su bardağı ılık su Yarım su bardağı ılık süt Yarım su bardağı sıvı yağ 2 adet yumurta (1 sarı üzerine ayrılacak) 4 ,4.5 su bardağı un Açmaların üzeri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Pastane Açması Tanımı İçin Malzemeler 1 paket kuru maya 1 su bardağı ılık su 1 su bardağı ılık süt 2 adet yumurta (1 yumurtanın sarısı üzeri için) 1 su bardağı sıvı yağ 3 yemek kaşığı şeker 2,5 tatlı kaşığı tuz 8 su bardağı un 150 gram tereyağ Üzeri için; 3 adet yumurta sarısı 1,5 tatlı kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt