Son konular

Pancarlı Brokoli Salatası

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Pancarlı Brokoli Salatası Tanımı İçin Gereçler
Yarım kg brokoli
1 adet büyük uzunluk havuç
2 adet kornişon turşu
1 küçük sos kasesi dolu formda pancar turşusu
1 limon
Yağ ve tuz

Pancarlı Brokoli Salatası Tanımı Yapılışı

Sebzelerimizi temizleyip yıkayalım.
Havucu ve brokolilerimizi doğrayalım.
Evvel havucumuzu beş dakika haşlayalım ve brokolileri içerisine atıp tenceremizin kapağını kapatalım.
5 dakika bekledikten sonra süzelim ve soğumaya bırakalım.
Turşumuzu, pancarımızı küçük küçük doğrayalım.
Ben alt yer için görsel maksatlı mor lahanayı ince ince kıydım, limon ve tuz ile ovalayıp nar ekşisi ilave ettim.
Tabağın dış kısmına yaydım ortasını açık bıraktım.
Brokoli ve havucu tuz, limon, yağ ile sosladım.
Tabağımın orta kısmına koydum.
Üzerine doğramış olduğum pancar ve turşu ile süsledim.
Deneyeceklere şimdiden afiyet olsun

Similar threads

• Soru
Kırmızı Pancarlı Yoğurtlu Brokoli Salatası Tanımı İçin Malzemeler 1 küçük brokoli 1 adet havuç 1 küçük kırmızı pancar 1 küçük kapya biber 3-4 yemek kaşığı sıvı yağ (sotelemek için) 2-3 adet kornişon turşu ( minik küp doğranmış) 2 yemek kaşığı konserve mısır 4-5 kol dereotu (kıyılmış) Sosu için...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Muhteşem Tadı İle Pancarlı Patates Salatası Tarifi İçin Malzemeler 3 adet patates 1 adet küçük kırmızı pancar 1 adet havuç 3 adet yeşil soğan 1 er demet maydanoz Dereotu Tere 1 kutu mısır Sosu için; 1 adet limonun suyu 1 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı sumak 2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı Muhteşem...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Pancarlı Roka Salatası Tarifi İçin Malzemeler 2 -3 demet roka 1 adet doğranmış pancar (Hazır yada turşu olanıda tercih edebilirsiniz) 1 adet küçük turp Nar Yarım portakal suyu Çeyrek limonun suyu 3-4 yemek kaşığı zeytinyağ Yarım su bardağı ceviz içi (İri parçalanmış) Çörek otu 50 gram kadar...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
  • Soru
Kırmızı Pancarlı Yeşil Elma Salatası Tanımı İçin Malzemeler 1 tane orta uzunluk kırmızı pancar 1 tane orta uzunluk yeşil elma 1 su bardağı yoğurt Tuz Kırmızı Pancarlı Yeşil Elma Salatası Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Pancarımızı yıkayıp kabuğunu soyalım. Yeşil elmayı da yıkayıp...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Brokoli Salatası Tanımı İçin Malzemeler Yarım kilo brokoli 4 adet salatalık turşusu 1 çay bardağı mısır 2-3 adet közlenmiş kırmızı biber 2 kısım yeşil soğan 2 diş sarımsak 4 yemek kaşığı zeytinyağı 1 çay kaşığı tuz 1 adet limon suyu Brokoli Salatası Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
Üst Alt