Son konular

Parmak Yedirten Tavuk Köfte

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Parmak Yedirten Tavuk Köfte Tarifi İçin Malzemeler
2 parça tavuk fileto
1 adet soğan
3 diş sarımsak
2 dilim bayat ekmek
6 7 dal maydanoz
1 A-adet yumurta
Pulbiber, tuz
İçi için;
Kaşar rendesi

Parmak Yedirten Tavuk Köfte Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Tavukları küp küp doğrayıp robota aldım 2 dakika kadar robottan geçtim.
Üzerine dilimlenmiş soğan, ekmek, maydanoz ve diğer bütün malzemeleri ilave ettim.
Tekrar 2 3 dakika kadar robottan geçtim. Benim robotum 4bıçaklı eğer elinizdeki robot 2 bıçaklıysa kaşıkla bi alt üst yapıp tekrar robottan geçin.
Köfte hamurunu uygun bir kaba aldım üzerini kapattım dolapta en az 15 dakika dinlendirdikten sonra elime bi parça köfte hamur aldım.
Bastırarak açıp ortasına kaşar rendesi ilave ettim.
Kenarlardan kaparak tekrar hafif bastırdım.
Bütün hamur bitene kadar bu işlemi yaptım. Toplamda tahmini 16 köfte çıkacaktır.
Her birini az yağda arkalı önlü kızarttım. Pilav ile servis yaptım. Deneyeceklere afiyet olsun
Parmak Yedirten Tavuk Köfte Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Parmak Yedirten Köfte Tanımı İçin Malzemeler 6 adet orta uzunluk patates 1 su bardağı galeta unu 1 adet kuru soğan Yarım demet maydanoz 3 diş sarımsak 2 yemek kaşığı domates salçası 2 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı karabiber 1 tatlı kaşığı kırmızı biber 1 tatlı kaşığı kimyon 1 tatlı kaşığı nane...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Parmak Yedirten Karbonatlı Köfte Tanımı İçin Malzemeler 400 gram köftelik kıyma Yarım çay bardağı galeta unu 1 adet yumurta 1 tutam maydanoz 1 adet orta uzunluk soğan 1 çay kaşığı tepeleme karbonat 1 çay kaşığı tepeleme kimyon 1 çay kaşığı tepeleme köfte baharatı 1 çay kaşığı tepeleme tuz 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Parmak Yedirten Fellah Köftesi Tanımı İçin Materyaller 2 çay bardağı ince bulgur Yarım çay bardağı irmik Yarım çay bardağı un 1 adet yumurta 1 tatlı kaşığı biber salçası 1 tatlı kaşığı domates salçası 1 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı kimyon 1 çay kaşığı karabiber 1 su bardağı sıcak su Sosu için: 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Parmak Yedirten Yoğurtlu Kısır Tanımı İçin Gereçler 1 çay bardağı ince bulgur Yarım su bardağı kaynar su 300 gram garnitür 150 gram konserve mısır 1 adet közlenmiş kırmızı biber 5 adet salatalık turşusu 2 adet yeşil soğan 5 dilim havuç turşusu 5 yemek kaşığı yoğurt 1 tatlı kaşığı hardal 5 kısım...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Köpoğlu (Parmak Yedirten Tanım ) Tanımı İçin Gereçler 4 adet büyük uzunluk patlıcan Kızartma yağı Yoğurt (süzme yada katı yoğurt 400g ) 2 diş sarımsak 1 çay kaşığı tuz Domates sosu için ; 4 adet orta uzunluk domates 2 diş sarımsak 1 tatlı kaşığı salça 1 çay kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı sirke...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt