Pastane Açması (Tel Tel Pamuk Gibi Açma)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Pastane Açması (Tel Tel Pamuk Gibi Açma) Tarifi İçin Malzemeler

Bardak ölçüsü 240 ml
1 paket yaş maya
2 tatlı kaşığı bal
2 tatlı kaşığı tuz
Yarım su bardağı ılık su
Yarım su bardağı ılık süt
Yarım su bardağı sıvı yağ
2 adet yumurta (1 sarı üzerine ayrılacak)
4 ,4.5 su bardağı un
Açmaların üzeri için;
16 tatlı kaşığı tereyağ veya sanayağ

Pastane Açması (Tel Tel Pamuk Gibi Açma) Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Derin bir kabın içerisine un hariç tüm malzemeleri ekleyip karıştırdım.
Unu kontrollü bir şekilde ekleyip hamur elime yapışmamaya başlayıncaya kadar yoğurdum.
Yumuşak bir hamur olacak. (lütfen çok fazla un ekleyip sertleştirmeyin. )
Hamuru 16 parçaya böldüm ve üzerini kapatıp yarım saat kadar dinlendirdim.
Her bezenin üzerine biber tatlı kaşığı tereyağ koydum ve elimle hem açıp hem de yağı hamurun üzerine yaydım. Rulo yaptım.
Her ruloyu şerit şeklinde 2 karışa yakın hale getirdim.
İki şeridi birlikte burup uçları birleştirdim ve tepsi mayasına bıraktım.
Üzerine ayırdığım yumurta sarısını sürüp 180 dereceye önceden ısıtılmış fanlı fırında pişirdim.
Afiyet olsun

Pastane Açması (Tel Tel Pamuk Gibi Açma) Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Tereyağlı Açma Tel Tel Pamuk Üzere Pastane Açması Tanımı İçin Gereçler 1 su bardağı süt 1 su bardağı ılık su Yarım su bardağı sıvı yağ 2 adet yumurta (1 rin sarısı üzerine) 1 paket kuru maya 11 gr (yada 1paket yaş maya ikisinden biri) 1 yemek kaşığı tuz 4 yemek kaşığı şeker 6-7 su bardağı un...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Tel Tel Pastane Açması Tanımı İçin Gereçler 1 .5 su bardağı süt 1 su bardağı ılık su 1 paket yaş maya (kuru mayada olabilir) 2 yumurta sarıları dışına sürülecek 1 çay bardağı yoğurt 1 su bardağı sıvı yağ 1.5 yemek kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı tuz Aldığı kadar un Ortalarına sürmek için; 2 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Tel Tel Pastane Açması (Herkes Tanımını İsteyecek) İçin Gereçler Bardak ölçüm 240 ml Yarım bardak ılık su Yarım bardak ılık süt Yarım bardak sıvı yağ 2 adet yumurta (1 inin sarısı ayrılcak üzeri için) 2 tatlı kaşığı şeker 4.5 bardak un (kontrolü ekleyin) 1 paket maya (yaş mayada...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Tel Tel Pastane Açması Tarifi İçin Malzemeler Bardak ölçüm 200ml 24 adet için 3 su bardağı süt 1 su bardağı sıvı yağı 3 adet yumurta (sarıları üzerine) 2 yemek kaşığı şeker 1 yemek kaşığı tuz 1 yaş maya 7-8 su bar un Ara katlar için 100 gr yumuşak tereyağı Tel Tel Pastane Açması Tarifi Nasıl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Pastane Usulü Tel Tel Yumuşacık Açma (Diğer Tarifleri Unutturur) Tarifi İçin Malzemeler 1 su bardağı ılık su 2 su bardağı ılık süt 1 paket yaş maya 3 yemek kaşığı toz şeker 2 yumurta akı (Sarıları üzerini kapatıp dolaba kaldırıp bekletin böylelikle açmaların üzeri dahada güzel kızarır) Yarım su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
Üst Alt