Son konular

Pastane Usulü Poğaça

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Pastane Tarzı Poğaça Tanımı İçin Gereçler

Hamuru için;
125 gr tereyağ
1 çay bardağı süt
Yarım çay bardağı sıvı yağ
2 yumurta (1inin sarısı üzerine)
1 yemek kaşığı kuru maya
2 yemek kaşığı şeker
Tuz
Alabildiğince un (yaklaşık3.5 su bardağı kullandım, markaya nazaran değişir)
İç harcı için;
1 kase peynir
Maydanoz
2 sivribiber
2 yeşil soğan (dilerseniz patatesli ya da kıymalı yapabilirsiniz).
Üzeri için;
1 yumurta sarısı
Haşhaş

Pastane Adabı Poğaça Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Hamuru için gerekli gereçleri derin bir kaba aldım unu yavaş yavaş ek ederek yoğurdum. Ele yapışmayan yumuşak bir hamur olmalı bu yüzden unu denetimli formda ek edin.
Üzerini kapatıp 1 saat kadar sıcak ortamda mayalandırdım.
İç harcı için yeşillikleri doğrayıp bir kaba aldım peyniri de ek ettim karıştırdım.
Hamurdan modüller alarak elimle yuvarladım.
İçine iç harcından doldurdum kapattım, yağlı kağıt serili tepsime dizdim.
Üzerine yumurta sarısı sürdüm haşhaş serptim.
Evvelce ısıtılmış 200 derecelik fırında kızarana kadar pişirdim. Deneyeceklere afiyet olsun.

Similar threads

• Soru
Pamuk Poğaça Tanımı İçin Materyaller 1 su bardağı süt 1 su bardağı sıvı yağ 200 ml soda 1 paket instant maya 1 yemek kaşığı şeker Tuz Alabildiğince un İçi İçin Peynir Maydanoz Üzeri İçin 1 adet yumurta Pamuk Poğaça Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Mayalanmanın kolay olması için materyaller...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Cepli Poğaça Tarifi İçin Malzemeler Hamuru için; 1 su bardağı süt Yarım su bardağı sıvı yağ 1 su bardağından bir parmak eksik ılık su 1 yemek kaşığı şeker 1 yemek kaşığı kuru maya Tuz Alabildiğince un (yaklaşık 4 su bardağı un kullandım markaya göre değişir). Arası için; Sıvıyağ Üzeri için; 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Pastane Tarzı Poğaça Tanımı İçin Gereçler 1 su bardağı sıcak su 1 su bardağı sıcak süt 1 su bardağı sıvı yağ 2 yumurta akı (Sarısı üzerine isteğe bağlı pekmez sulandırıp üzeri için sürebilirsiniz) 3 yemek kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı tuz 1 paket maya 5 su bardağı un (Yarım çay bardağı un) İç...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Lezzetli Pratik Börek (Kabaklı) Tanımı İçin Materyaller 3 adet yufka Harcı için; 1 adet soğan 5 adet sivri biber 2 adet kızartmalık kabak 2 adet domates 1 yemek kaşığı salça Tuz Sosu için; 1 çay bardağı yoğurt 1 çay bardağı sıvı yağ Üzeri için; 1 yumurta sarısı Çörek otu Haşhaş Lezzetli Pratik...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Pastane Tarzı Şekerpare (Ağızda Kum Üzere Dağılıyor) Tanımı İçin Gereçler Şerbeti için 2 su bardağı şeker 2 su bardağı su Küçük bir dilim limon Hamuru için; 100gr tereyağ 1 küçük yumurta Çeyrek su bardağı sıvı yağ Yarım çay bardağı irmik Yarım su bardağı pudra şekeri 1 tepeleme kaşık hindistan...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
Üst Alt