Son konular

Pastane Usulü Supangle (Tüm Püf Noktalarıyla)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Pastane Usulü Supangle (Tüm Püf Noktalarıyla) Tarifi İçin Malzemeler
1 litre süt
1 su bardağından 2 parmak eksik toz şeker
3 yemek kaşığı tepeleme un
2 yemek kaşığı tepeleme kakao
2 adet yumurta sarısı
150 gram bitter çikolata (2 paket)
1 yemek kaşığı tereyağ veya sanayağ
1 çay bardağı buz gibi soğuk su
Altı için ( isteğe bağlı);
Kek parçaları
Üzeri için;
Antep fıstığı
Beyaz çikolata kırıntısı

Pastane Usulü Supangle (Tüm Püf Noktalarıyla) Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır

Kıvamı, dokusu, tadı, kokusu mükemmel bir lezzet…

Nasıl yaptım?.
Kakao, toz şeker ve unu tencereye alıp karıştırdım. Süt ve yumurta sarılarını ekleyip sürekli karıştırarak pişirdim. Kaynadıktan sonra altını kapatıp çikolataları ve tereyağını ekleyip güzelce karıştırdım.
Supangleyi oda sıcaklığına gelene kadar kabuk tutmaması için birkaç dakika çırptım.
Ardından 1 çay bardağı soğuk suyu supangleye döktüm. Pürüzsüz bir kıvam alana kadar tel çırpıcıyla çırptım.
Bardaklara 2-3 parça kek ilave edip üzerine tatlımı bölüştürdüm ve güzelce soğumaları için buzdolabına kaldırdım.
Tatlım hazır olduğunda üzerini süsleyip servis ettim.
Afiyet olsun

Pastane Usulü Supangle (Tüm Püf Noktalarıyla) Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Pastane Tarzı Supangle Tanımı (Püf Noktasına Muhakkak Çok Şaşıracaksınız) (Videolu) İçin Gereçler 1 lt süt 6 yemek kaşığı toz şeker 2 adet yumurta sarısı 4 yemek kaşığı kakao 3 yemek kaşığı tepeleme un 2 yemek kaşığı tereyağ 80 gram bitter çikolata 1 su bardağı buzlu su Kek dilimleri ( tercihen...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Pastane Usulü Supangle Tarifi İçin Malzemeler 1 litre süt 1 su bardağı şeker 3 yemek kaşığı kakao 2 adet yumurta sarısı 4 yemek kaşığı un 2 yemek kaşığı tereyağ 100 gram bitter çikolata 1 su bardağı soğuk su Kakaolu hazır kek Pastane Usulü Supangle Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Tam Ölçülü Pastane Usulü Supangle Tarifi İçin Malzemeler 1 litre süt 1 su bardağı şeker 4 tepeleme yemek kaşığı un 3 tepeleme yemek kaşığı kakao 2 adet yumurtanın sarısı 75 gram margarin 1 paket vanilya 1 paket bitter çikolata (80 gr) 1 su bardağı soğuk su Tam Ölçülü Pastane Usulü Supangle...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Akışkan Kıvamlı Kaşık Tatlısı Tarifi İçin Malzemeler Beyaz muhallebi için; 125 gram tereyağı 1 su bardağı un 1 litre süt 1 su bardağı toz şeker 1 paket vanilya Supangle için; 500ml süt 1 adet yumurta sarısı 2 yemek kaşığı un 3 yemek kaşığı şeker 2 yemek kaşığı tepeleme kakao 60 gram bitter...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Pastane Adabı Supangle Tanımı Tam Kıvamında Supangle Nasıl Yapılır (Videolu) İçin Gereçler 1 litre süt 5 yemek kaşığı şeker 1 yemek kaşığı tepeleme nişasta 2,5 yemek kaşığı kakao 2,5 yemek kaşığı un 1 yemek kaşığı tereyağı 2 yumurta sarısı 70-80 gram bitter çikolata 1 paket vanilya 1 su bardağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt