Son konular

Patatesli Milföy Börek

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Patatesli Milföy Börek Tanımı İçin Materyaller
1 paket milföy
5 tane orta uzunluk haşlanmış patates
1 tane kuru soğan
1 çorba kaşığı pul biber
1 çay kaşığı tuz
1 çay kaşığı karabiber
Çeyrek çay bardağı sıvı yağ
1 tatlı kaşığı domates salçası
Üzeri için;
2 tane yumurta sarısı
2 çorba kaşığı milföyleri açmak için

Patatesli Milföy Börek Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Patateslerimizi soyup küp küp doğrayıp yıkayıp üstünü geçecek kadar su bırakıp haşlayalım.
Haşlanan patateslerimizi süzgeçe alıp süzdürelim .
Milföylerimizi dolaptan alıp yumuşamasını sağlayalım.
Tavaya yağımızı alıp doğramış olduğumuz kuru soğanı kavuralım.
Orta ateşte kavrulan soğanın üstüne salçamızı alalım, kokusu çıkana dek kavuralım.
Ezmiş olduğumuz patatesimizi kavuralım .
Daha sonra baharatlarımızı ekleyip bir kaç dakika daha kavuralım ve ateşten alıp soğumaya bırakalım.
Milföylerimizi ikiye bölüp fotoğraftaki üzere açalım ve patateslerimizi milföylerimizin üstüne koyup yayalım ve üst kısmını yuvarlayıp hamurun bitim kısmında bir aparat yardımıyla hal verip fotoğraftaki üzere form verelim .
Yağlı kağıt serili fırın tepsisine dizelim .
Yumurta sarısı sürelim.
200 derecelik ısınmış fırında üstü kızarana dek pişirelim ,herkesin fırını farklılık gösterebilir denetimli olun pişen börekler servise hazır
Patatesli Milföy Börek Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Milföyden Kıyır Kıyır Patatesli Börek (En Kolayından) Tanımı İçin Gereçler 1 paket milföy hamuru İçi için: 5 tane patates 1 tane soğan 1 yemek kaşığı biber salçası (Domateste olur) 1 çay kaşığı silme karabiber,pulbiber,kırmızı toz biber Tuz Üzeri için: 1 tane yumurta sarısı 1 tatlı kaşığı pekmez...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Patatesli Milföy Hamurundan Börek Tarifi İçin Malzemeler 10 adet kare milföy hamuru 4-5 yemek kaşığı zeytinyağı 1 adet soğan 1 yemek kaşığı domates salçası 1 yemek kaşığı biber salçası 3 adet orta boy patates yarım çay kaşığı karabiber 1 tatlı kaşığı tuz 2 çay kaşığı toz kırmızı biber Üzeri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Patatesli Milföy Tanımı İçin Malzemeler 1 paket milföy İç harcı için; 3 adet orta uzunluk patates 1 adet kuru soğan Yarım çay bardağı sıvı yağ Karabiber Pulbiber Tuz Üzeri için; 1 adet yumurta sarısı Susam Çörek otu Patatesli Milföy Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Patateslerimizi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Kıymalı-Patatesli Milföy Börek Tanımı İçin Malzemeler 1 paket milföy ( ben 3 adedini kullandım ) İç malzemesi 50 gram dana kıyma 1 orta uzunluk soğan 3 adet patates ( rendelenmiş suyu sıkılmış) Tuz Karabiber Pul biber Sosu için 1 yumurta sarısı 2 yemek kaşığı süt Kıymalı-Patatesli Milföy Börek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Patatesli Milföylü Rulo Börek Tanımı İçin Malzemeler 6 adet milföy (bir paketin yarısı) 4 tane patates 2 yemek kaşığı beyaz krem peynir ((bin den aldım krem markası)) 1 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı kırmızı pul biber 1 çay kaşığı toz kırmızı biber Bir çimdik nane 1 tatlı kaşığı tereyağı 1 demet...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
Üst Alt