Son konular

Patatesli Pankek

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Patatesli Pankek Tarifi İçin Malzemeler
2 adet patates
1 su bardağı süt
Yarım çay bardağı sıvı yağ
2 adet yumurta
1 paket kabartma tozu
1 tatlı kaşığı tuz
Karabiber
Kırmızı toz biber
1, 5 su bardağı un

Patatesli Pankek Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Patates soyalım, daha sonra rendeleyelim.
Bir kaba koyalım sonra yumurta kıralım.
Süt ,sıvı yağ karıştıralım.
Sonra karabiber ,tuz ve kırmızı biber koyalım.
Kabartma tozu, un yavaş yavaş ekleyin karıştırın .Kek kıvamı gibi olacak .
Ben gözleme tavasında yaptım siz krep tavasında yapabilirsiniz .
Kepçeyle az koyalım önlü arkalı pişirelim.
Benim çocuklarım çok seviyor umarım sizin çocuklarınızda çok sever afiyet olsun.

Patatesli Pankek Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Patatesli Krep Tanımı İçin Materyaller Patatesli iç için; 5 tane patates 1 tane soğan 1 yemek kaşığı biber salçası (Domateste olur) 1 çay kaşığı silme karabiber pulbiber kırmızı toz biber tuz Krep için; 1,5 su bardağı su 2,5 su bardağı un 1 tane kabartma tozu Tuz Patatesli Krep Tanımı Nasıl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Patatesli Pankek Tarifi İçin Malzemeler Yarım veya küçük patates 1 tane yumurta ( beyazı +1 yaş) 3 yemek kaşığı süt ya da su 1 yemek kaşığı zeytinyağı Biraz kaşar rendesi veya peynir (isteğe bağlı) 2,5 yemek kaşığı un ( hamurumuzun kıvamı boza kıvamında olmalı) Patatesli Pankek Tarifi Nasıl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Yumuşacık Altın Pankek Tarifi İçin Malzemeler 1 adet yumurta 1 su bardağı süt 1 du bardağı un 2 yemek kaşığı toz şeker Yatım paket kabartma tozu Yumuşacık Altın Pankek Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Yumurta ve şeker çırpma teli ile çırpılır. Ardından tüm malzemeler katılıp...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Patatesli Pankek Tanımı İçin Gereçler 2 adet haşlanmış patates 1 yumurta 3 yemek kaşığı un 1 çay bardağı süt 1 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı kabartma tozu 1 çay kaşığı pulbiber Yeşil soğan Taze nane Maydanoz Kaşar peyniri Tereyağı Patatesli Pankek Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Haşlanmış...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Patatesli Bebek Pankek +7 Tarifi İçin Malzemeler Çeyrek patates rendesi 2 tatlı kaşığı un 2 yemek kaşığı yoğurt 1 yumurta sarısı 2 tatlı kaşığı zeytinyağı Patatesli Bebek Pankek +7 Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Tüm malzemeler karıştırılır. Yağsız tavada önlü arkalı pişirilir. 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
Üst Alt