Patatesli Peynirli Tava Boreği Resimli Tarifi

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Patatesli Peynirli Tava Boreği Tarifi
Patatesli Peynirli Tava Boreği yapılışı
Patatesli Peynirli Tava Boreği nasıl yapılır

Patatesli Peynirli Tava Boreği Tarifi

imagespatateslipeynirlitavaboregiresimlitarifi5ad4602699b90

MALZEMELER:

Sadece 1 tava boreği icin gerekenler;
25 yufka
1 su bardağı rendelenmiş beyaz peynir
1 tutam maydanoz
1 cay bardağı sut
1 corba kaşığı yoğurt
1 fincan sıvı yağ
1 tane orta boy haşlanmış patates

HAZIRLANIŞI:
Oncelikle 12 kaşık sıvı yağla yağlanmış teflon tavaya 1 tane butun yufkayı serin Uzerine sut yoğurt ve sıvı yağla hazırlanmış sosu fırca yardımı ile surun Daha sonra kalan 15 yufkayı 6 parcaya bolun Yani 6 tane ucgen yufka elde edin 3 parca yufkayı aralarına soslarını surerek tavaya yerleştirin Bu aşamada rendelenmiş beyaz peyniri patates ve ince kıyılmış maydanozu tavanın her yerine yayın Daha sonra kalan 3 yufkayı da aralarına soslarını surerek koyun En son tavadan sarkan butun yufkanın kenarlarını ice doğru duzgunce katlayın Uzerine yıne sıvı yağ surup kısık ateşde boreğinizi onlu arkalı pişirin Cevireceğiniz zaman tavanın kapağını yada duz bir servis tabağını kullanarak boreğinizi ters cevirip tekrar tavaya alabilirsiniz

Patatesli Peynirli Tava Boreği Resimli Tarifi

Similar threads

• Soru
Pratik tava boreği tarifi resimli Resimli prartik tava boreği Tava boreği tarifi imagespratiktavaboregitarifi5ad4278b155c8 Malzemeler : * 3 adet yufka, * Yarım su bardağı sut veya 56 yemek kaşığı yoğurt, * 1 adet yumurta * 12 cay bardağı sıvı yağ İci İcin: Peynirli, kıymalı veya patatesli...
Cevaplar
0
Görüntüleme
27
  • Soru
Tava Boreği( Patatesli Ve Peynirli Aynı Tavada) Tarifi İcin Malzemeler Peynirli harc icin ; * 1 adet yufka * 3 adet avuc ici buyukluğunde peynir ( ben kendi yaptığım corekotlu peyniri kullandım ) * 34 dal maydanoz * 1 yumurta * Yarım su bardağı sut * Yarım su bardağı zeytinyağı Patatesli harc...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Merhaba bayanlar hafta sonunda eşler ve cocuklar evdeyken onlara nefis bir borek yapmaya ne dersinizBu boreği ozellikle eşleriniz cok beğenecek garantisini verebiliyorum kilo sorunu olmayan eşler icin harika bir borek tarifi paylaşıyorum sizlerle şimdiden ellerinize sağlık beylere Afiyet olsun...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
  • Soru
Resimli Patates Boreği tarifi Patates boreği nasıl yapılır Patates boreği tarifi Malzemeler 4 adet yufka 12 adet milfoy 1 cay bardağı sut Yarım yemek kaşığı sıvıyağ Uzerine, yumurta sarısı Tavuklu İc Malzeme: 2 adet tavuk bonfile, doğranmış 11 adet mantar, doğranmış 1 tatlı kaşığı sıvıyağ 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Tava boreği hem cok pratik hemde cok lezzetli oluyor bayanlarOzellile calışan bayanlar icin oldukca ideal bir borek tarifiYorgun argın eve geldiniz ve akşam yemeğiniz henuz hazır değil hic telaş etmeyin kısa surede nefis bir borek yapabilirsiniz Tava boreğimiz icin gerekli olan malzemeler 3...
Cevaplar
0
Görüntüleme
44
Üst Alt