Patatesli Tavuklu Oturtma Tarifi

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Patatesli Tavuklu Oturtma Tanımı İçin Materyaller
3 adet orta uzunluk patates
1 adet orta uzunluk soğan
3-4 diş sarımsak
4 adet tavuk but (kişi sayısına nazaran değişebilir)
2 adet biber
2 adet domates
Salça
Tuz
Karabiber
Kimyon

Patatesli Tavuklu Oturtma Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Patates leri soyalım elma dilimi formunda doğrayalım.
Soğanları da tıpkı form yapalım öbür gereçleri de soyalım doğrayalım.
Tavukların üzerine çizik atalım.
Tencerenin altına sırasıyla evvel patates leri soğan sarımsak biberi tavukları dizelim en üstede domatesleri dizelim.
Bir kase ye salça baharat tuzu koyup üzerine yağ sıcak su koyup karıştırıp üzerine dökelim.
Altı kısık ateşte 40 dk pişirelim, afiyet olsun.

Similar threads

• Soru
Kuşbaşı Etli Oturtma Tanımı İçin Gereçler 4 adet bostan patlıcan 1 kase pişmiş dana kuşbaşı 2-3 adet büyük uzunluk kuru soğan 5 adet biber 1 yemek kaşığı salça 1.5 çay kaşığı karabiber Tuz Üzeri için: Domates Sos için: 1 tatlı kaşığı salça Sıcak su (göz kararı) Kuşbaşı Etli Oturtma Tanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Tavuklu Patates Oturtma Tarifi İçin Malzemeler 3 adet orta boy patates Kemikli tavuk eti (Ben tüm tavuk parçalatıp kullandım) 1 adet kuru soğan 3 adet kapya biber 3-4 adet kıl biber 3 yemek kaşığı zeytinyağı 1 yemek kaşığı salça Tuz Karabiber Pulbiber Kekik Yaklaşık 1,5 bardak sıcak su Tavuklu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Fırında Patates Oturtma Tanımı İçin Malzemeler 4 adet orta uzunluk patates 500 gram kıyma 1 tane büyük soğan 2 adet sivri biber 2 adet domates 1 diş sarımsak 1 dolu yemek kaşığı salça 1.5 su bardağı sıcak su Zeytinyağı Karabiber Tuz Pulbiber Fırında Patates Oturtma Tanımı Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Köfteli Patatesli Oturtma Tanımı İçin Malzemeler 250 gr orta yağlı kıyma. 4 tane orta patates 1 tane kuru soğan Kıyma harcı için; 1 dilim bayat ekmek 1 çay kaşığı silme karabiber 1 çay kaşığı silme pulbiber 1 çay kaşığı silme tuz 1 adet yumurta sarısı dileğe bağlı ben kullandım. 1 tane kuru...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Patates Oturtma Tanımı İçin Gereçler 300 gram kıyma 2 tane büyük uzunluk patates 1 tane soğan 2 diş sarımsak 1 tane sivri biber 1 su bardağı domates sosu (sos yerine 2 tane domates yada 1, 5 yemek kaşığı salça da kullanabilirsiniz) 1 çay bardağından 2 parmak eksik zeytinyağı 1 tatlı kaşığı tuz 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
2
Üst Alt