Son konular

Patlıcanlı Perde Pilavı

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Patlıcanlı Perde Pilavı Tanımı İçin Gereçler
200 gram kuşbaşı et
1 adet kuru soğan
1 adet yeşil biber
1 adet kapya biber
2 adet domates
1 tatlı kaşığı salça
1 yemek kaşığı sıvı yağ
Tuz, karabiber
3 adet patlıcan
2 su bardağı su pirinç

Patlıcanlı Perde Pilavı Tanımı Yapılışı

Patlıcanları dilimleyip 10 dk tuzlu suda bekletelim.
Suyunu güzelce süzüp kurutalım ve kızartalım.
Kuşbaşı doğranmış dana etini tenceremize alıp kısık ateşte suyunu salıp çekene kadar pişirelim(etiniz pişmemişse su eği yapabilirsiniz).
Akabinde kuru soğan, kapya biber ve sivri biber ekleyip sıvı yağ gezdirelim.
Etimize 1 tatlı kaşığı salça koyup kavuramaya devam edelim.
En son domates ekleyip kavurduktan sonra tuz karabiber pulbiber ekleyip ocaktan alalım.
Isıya sağlam bir fırın kabı içerisine patlıcanları dizelim.
Üzerine kavurduğumuz eti bastıra bastıra yerleştirelim.
En üste pilav koyup patlıcanla üzerini kapatalım.
(ben pilavı pişirip koydum).
Üzerine yarım çay bardağı salçalı su karışımı döküp fırınlayın.
Tüm gereçler piştiği için yaklaşık 10 dk kâfi olacaktır.Ben küçük bir tencere kullandım ve fırınlamadım ocak üstünde biraz fokurdatıp servis ettim.Müthiş bir lezzet.Mutlaka denemenizi öneririm Deneyecek olanlara şimdiden afiyet olsun

Similar threads

• Soru
Patlıcanlı Bulgur Pilavı Tarifi İçin Malzemeler 2 adet patlıcan 2 su bardağı pilavlık bulgur 1 adet soğan 1 yemek kaşığı domates salçası 1 adet domates 1 yemek kaşığı tereyağı 2-3 yemek kaşığı sıvı yağ 1 adet yeşil biber 1 adet kapya biber Sıvıyağ Tuz Nane, karabiber, pul biber 1 diş sarımsak...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
Ballı Patlıcanlı Karabuğday Pilavı Tarifi İçin Malzemeler 5-6 adet kurutulmuş patlıcan 2-3 adet kurutulmuş kırmızı biber 1 adet kırmızı kapya biber 1 adet soğan 3 yemek kaşığı kara buğday 1 yemek kaşığı domates salçası 1 tatlı kaşığı biber salçası 2 yemek kaşığı zeytinyağı 2-3 diş sarımsak 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Patlıcanlı Bulgur Pilavı Tarifi İçin Malzemeler 2 adet patlıcan 1 ,5 su bardağı pilavlık bulgur 1 adet soğan 2 diş sarımsak 2 adet sivri biber 1 adet domates 2 yemek kaşığı tereyağ 2 ,5 su bardağı kadar su Patlıcanları kızartmak için sıvı yağ Tuz Patlıcanlı Bulgur Pilavı Tarifi Nasıl Yapılır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Patlıcanlı Bulgur Pilavı Tanımı İçin Gereçler 3 tane patlıcan 1 su bardağı pilavlık bulgur 1 adet soğan 2 tane yeşil biber 2 tane domates 1 diş sarımsak Yarım çay bardağı zeytinyağ 1 yemek kaşığı tereyağ 1 yemek kaşığı salça 2 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı karabiber 1,5 su bardağı kaynar su 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Patlıcanlı Arpa Şehriye Pilavı Tarifi İçin Malzemeler 1,5 su bardağı arpa şehriye 1 su bardağı tavuk suyu 1,5-2 su bardağı sıcak su 2 orta boy küp doğranmış patlıcan 2 küçük boy kapya biber 4 dal ince doğranmış taze soğan Karabiber Tuz 1 yemek kaşığı tereyağı 3 yemek kaşığı zeytinyağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
Üst Alt