Son konular

Pavlova

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Pavlova Tanımı İçin Malzemeler
3 adet yumurta akı
1 su bardağı şeker
1.5 tatlı kaşığı buğday nişastası
2 çay kaşığı sirke
3-4 damla vanilya özütü
Ara katı için:
1 paket krema
1 kahve fincanı pudra şekeri
1 kahve fincanı hindistan cevizi
Üstü için:
Çilek,muz,kivi

Pavlova Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Öncelikle porselen bi kabı buzdolabına koyup 1-2 saat boş bekletin.
Yumurta akı ve şekeri bembeyaz olana kadar yaklaşık 20 dk çırpın(çırpıcının ucundan akmamalı)
Nişasta,sirke ve vanilya özütünü ekleyip silikon kaşıkla tek bir istikamete çevirerek materyalleri yedirin.
Yağlı kağıda döküp spatulayla ortasını çukur olacak biçimde yayın(yuvarlak olacak,kalınlığını istediğiniz üzere ayarlayın)
Önceden ısıtılmış 100° fırında kapağını hiç açmadan yaklaşık 50 dk pişirin.
Üstü için dolaptan çıkardığınız porselene krema ve pudra şekerini koyup çırpın.
Hindistan cevizini ekleyip karıştırın. Fırından çıkardığınız pavlova tabanının üstüne dökün.
En üste meyveleri dizip servis yapın
Pavlova Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Pavlova Pastası Tarifi İçin Malzemeler 4 büyük boy yumurta akı (140 gram) 1 çimdik tuz 200 gram pudra şekeri 2 çay kaşığı mısır nişastası 2 çay kaşığı beyaz sirke 1/2 (yarım) paket vanilin Krema için; 1 kutu krema 1 yemek kaşığı pudra şekeri Üzeri için; Meyve Pavlova Pastası Tarifi Nasıl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Pavlova Tanımı İçin Materyaller 100 gram yumurta akı (3 adet yumurta akı oluyor genellikle) 200 gram toz şeker (1.5 su bardağı) 1 çay kaşığı sirke 1 çay kaşığı nişasta Yarım paket vanilya Kreması için; 1 paket sıvı krema 1 yemek kaşığı pudra şekeri Pavlova Tanımı Yapılışı 3 yumurta akını derin...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Pavlova Tarifi İçin Malzemeler 4 adet yumurtanın akı 200 gram pudra şekeri 1 çay kaşığı vanilya özütü / vanilinli şeker 1-2 damla limon suyu veya sirke 1 tatlı kaşığı nişasta Ayrıca: Nutella veya önceden hazırlanmış ganaj Krem şanti veya önceden hazırlanmış pastacı kreması Meyve Pavlova Tarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Pavlova (Meyveli Beze) Tanımı İçin Malzemeler 5 adet yumurta beyazı (oda sıcaklığında ) 1 buçuk su bardağı pudra şekeri Çay kaşığının ucuyla tuz 1 çay kaşığı sirke (üzüm kullandım) 2 çay kaşığı nişasta 1 paket vanilya Krema için 1 paket sıvı krema 1.5 çorba kaşığı labne 1 çorba kaşığı pudra...
Cevaplar
0
Görüntüleme
24
  • Soru
Pavlova Tanımı İçin Malzemeler 5 adet yumurta beyazı 1 su bardağı şeker (inceltilmiş robottan çektim ben) 1 tatlı kaşığı sirke 1 tatlı kaşığı nişasta 1 paket vanilya 1 fiske tuz Üzeri için; Yarım paket krema 1 paket krem şanti Süslemek için; İstediğiniz meyve ben birde çilekli sos yaptım tercihe...
Cevaplar
0
Görüntüleme
2
Üst Alt