Peynirli Kolay Su Boreği Tarifi

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Peynirli Kolay Su Boreği

Su boreği seven beyler ve bayanlar icin yapılışı oldukca kolay peynirli su boreği tarifi vereceğim mutlaka denemelisiniz şimdiden afiyet olsunHemen su boreğimizin malzemelerini sıralıyalım daha sonra yapılışını anlatalım kısaca umarım beğenirsiniz bayanlar

imagespeynirlikolaysuboregitarifi5ad3c760636ad

Su Boreğinin Malzemeleri

3 yumurta
3 yumurta kabuğu su
Tuz
Aldığı kadar un
İci
Beyaz peynir
Maydanoz
Dere otu
Uzeri icin 3,5 su bardağı soğuk su

Su Boreğinin Yapılışı

Tum malzemeler karıştırılıp aldığı kadar un ilave ederek kulak memesi yumuşaklığında bir hamur yoğrulurHamurdan 8 beze yapılıp yarım saat kadar dinlendirilirDaha sonra her bir beze acılabildiği kadar ince acılıp (baklava hamuru gibide olmayacak) altı yağlanmış tepsiye konulur
Uzerine 23 yemek kaşığı yağ gezdirilip her tarafın yağlanması sağlanır Bu şekilde 4 beze hazırlanırAraya ic malzeme konulurDiğer bezelerde aynı şekilde acıp yağlanıp tepsiye yerleştirilirEn ustude guzelce yağlandıktan sonra fırına konulup pişirilirHafif pembeleşince takriben 2025 dk sonra (sizler yinede kontrol edin iyice pişmeyecek) boreği fırından cıkarıp 3,5 su bardağı soğuk su dokunBu arada boreğinizin uzerini artı şeklinde bolebilirsiniz(suyu kolay emsin diyeŞimdi tepsinin etrafı ve boreğiniz su icinde olacak korkmayın tekrar fırına verin ve pişirme işlemine devam edinBorek kızaracak ve tum suyu icine emecektirBoreğimiz hazır artık servis yapabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Merhaba bayanlar hafta sonunda eşler ve cocuklar evdeyken onlara nefis bir borek yapmaya ne dersinizBu boreği ozellikle eşleriniz cok beğenecek garantisini verebiliyorum kilo sorunu olmayan eşler icin harika bir borek tarifi paylaşıyorum sizlerle şimdiden ellerinize sağlık beylere Afiyet olsun...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
  • Soru
Merhaba bayanlar yine nefis bir borek tarifi ile sizlerleyizOzellikle calışan bayanların zaman bulup yapamadıkları oldukca zahmetli olduğunu duşundukleri su boreği tarifimiz olacak sizlereama merak etmeyin oyle sandığınız gibi zahmetli bir iş değil emin olabilirsiniz kolay bir su boreği tarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Katmer Poğaca Nasıl Yapılır? Merhaba marifetli bayanlar sizlere yine harika bir tarif vermek istiyorum bu poğacayı yapmalısınız mutlaka nefis olduğunu goreceksinizBiraz zahmetli gibi gorunebilir fakat lezzeti size tum zahmetini unutturacaktır Katmer Poğaca İcin Gereken Malzemeler: 1 su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
resimli Sultan Aziz Boreği tarifi Sultan Aziz boreği nasıl yapılır Malzemeler : 300 gr lor peyniri 3 corba kaşığı tereyağı 100 gr kaşar peyniri 1 kg ıspanak 1 demet maydanoz 1 diş sarımsak 1 tutam mercankoşk 7 Adet yumurta 8 corba kaşığı zeytinyağı 2 corba kaşığı krema 3,5 su bardağı un Tuz ...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Sizlere harika bir borek tarifi vereceğim ozellikle calışan bayanlar icin akşam eve geldikleri zaman kısa surede yapabilecekleri hazır yufka ile yapılan kolay bir borek olacak tarifimizBen yaptım ve hemen resmini cektim sizlerle paylaşıyorum bakın nefis gorunuyorlar sizcede oyle değilmiMidye...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
Üst Alt