Son konular

Peynirli Poğaça (Kıyır Kıyır)

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,938
Peynirli Poğaça (Kıyır Kıyır) Tanımı İçin Malzemeler
125 gram tereyağı (Margarinde olabilir eritmeden kullanılacak)
1 çay bardağı yoğurt (Çay bardağı ölçüsü 150mm)
1 çay bardağı zeytinyağ (Sıvı yağda olabilir
1 dolu yemek kaşığı sirke
2 adet yumurta (1 inin sarısı üzerine kullanılacak)
1 çay bardağı beyaz peynir (Ben migros beyaz peynir kullandım)
Maydanoz 1 tutam (Ben kullanmadım)
1 paket kabartma tozu
1 çay kaşığı tuz
3,5 su bardağı un (Bardak ölçüsü 200mm)
Unu azar azar koyalım undan una fark olabilir
Üzeri için;
Susam
Çörek otu

Peynirli Poğaça (Kıyır Kıyır) Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Yoğurma kabına tereyağı, yoğurt, sıvı yağ, yumurta, sirke ve tuzu koyalım elimizle karıştıralım.
Unu ve kabatma tozunu koyalım yumuşak bir hamur oluyor yoğuralım.
En son peynirimizi elimizde ufalayarak karıştıralım.
Hamurumuzdan yumurta kadar koparalım avucunuzun içinde yassılaştırarak d hali verip, kapatalım.
Üzerine yumurta sarısı sürüp, çörek otu ve susam serpelim.
Önceden ısıtılmış 175 derecede pişirelim.
Saklama kabında uzun mühlet tazeliğini koruyan bir poğaçadır kendileri. Sahura kahvaltıya bir alternatif olabilir. Güzel ramazanlar diliyorum.
Peynirli Poğaça (Kıyır Kıyır) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
5 Dakikada Hazır Kıyır Kıyır Peynirli Poğaça Tarifi İçin Malzemeler 1 adet yumurta 1 çay bardağı süt 1 çay bardağı sıvı yağ 2 yemek kaşığı yoğurt 2 yemek kaşığı yoğurt suyu 1 su bardağı ince rendelenmiş kaşar 1 su bardağı lor peyniri 1 tutam maydanoz 1 yemek kaşığı sirke 1.buçuk paket kabartma...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Dereotlu Peynirli Küçük Poğaça (Kıyır Kıyır Lezzet) Tanımı İçin Malzemeler 2 adet yumurta (1 inin sarısı üzeri için ayrılacak) 125 gram tereyağı yahut margarin (Oda sıcaklığında olacak) 1 çay bardağı sıvı yağ (Bardak ölçüsü 125 ml) 1 çay bardağı yoğurt 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı şeker 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
38
  • Soru
Ağızda Dağılan Kıyır Kıyır Peynirli Poğaça Tanımı İçin Gereçler 1 paket margarin 1 adet yumurta ( beyazı içine sarısı dışına) 1 su bardağı yoğurt 1 çay bardağı sıvı yağ 2 paket kabartma tozu 1 çay kaşığı tuz 4.5-5 su bardağı ortası un Dilediğiniz peynir çeşitleri Susam çörek otu Ağızda Dağılan...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Kıyır Kıyır Peynirli Poğaça Tarifi İçin Malzemeler 125 gr margarin oda sıcaklığında 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı yoğurt 1 adet yumurta sarısı üzerine surelim 1 ,5 yemek kaşığı şeker 1 yemek kaşığı sirke 1 tatlı kaşığı tuz 1 ,5 paket kabartma tozu Aldığı kadar un yumuşak bir hamur olacak...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Kıyır Kıyır Poğaça Tanımı İçin Malzemeler 1 paket margarin 1 çay bardağı sıvı yağ 2 yumurta ( akı içine sarısı üzerine) 3 yemek kaşığı yoğurt 1 tatlı kaşığı tuz 2 tatlı kaşığı şeker 1 yemek kaşığı sirke 2 kabartma tozu Un İç harcı; Peynir Üzerine; Yumurta sarısı Çörek otu Kıyır Kıyır Poğaça...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
Üst Alt