Son konular

Pide

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Pide Tanımı İçin Malzemeler
1 su bardağı su
1 su bardağı süt
Tuz
2 yemek kaşığı yoğurt
1 paket maya
5 su bardağı un

Pide Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Suyu ılıtıp sütü mayayı koyup 5 dk ağzı kapalı bekletip yoğurt, tuz ekliyoruz.
Unu denetimli bir halde ekliyoruz.
Mayalanması için 20 dk dinlendirin.
Mayalanan hamurun havasını alıp 2 bölüyorum.
Yağlı kağıt serdiğimiz tepside pide formu verip ısıtılmış fırında 180 derecede 20 dk pişirilir. Afiyet olsun.
Pide Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Kaşarlı Ramazan Pidesi Tanımı İçin Malzemeler Yarım su bardağı ılık süt (100 ml) 1 su bardağı ılık su (200 ml) 1 yemek kaşığı şeker 1 paket instant maya (10 gram) 2-3 yemek kaşığı sıvı yağ 2 yemek kaşığı yoğurt 1 yumurtanın beyazı (Sarısı üzerine sürülecek) 5 su bardağından biraz eksik un (570...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
6 Su Bardağı Unla 8 Adet Ramazan Pidesi Tanımı İçin Malzemeler 2 su bardağı ılık süt (400 ml) 1 su bardağı ılık su (200 ml) 1 yemek kaşığı şeker 1 paket instant maya (10 gram) 6 su bardağından biraz fazla un (750 gram) 1,5 tatlı kaşığı tuz Üzerine sürmek için: 2 adet yumurta sarısı 3 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Klasik Ramazan Pidesi Tanımı İçin Malzemeler Ramazan pidesi hamuru için; 5 su bardağı elenmiş un 1,5 su bardağı ılık su 1 su bardağı ılık süt Yarım paket yaş maya (veya 1 paket İnstant maya) 1,5 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı şeker Sos için; 1 yemek kaşığı yoğurt 1 yumurta sarısı Üzeri için...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Tırnak Pide (İlk Denedim Tam Not Aldım) Tanımı İçin Malzemeler 1 kg un 1 tatlı kaşığı şeker 1 yemek kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı maya 1 bardak ılık su Yaklaşık 3 bardak ılık su Çörekotu,susam 1 adet yumurta 1 tatlı kaşığı yoğurt Tırnak Pide (İlk Denedim Tam Not Aldım) Tanımı Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Etli Pide Tanımı İçin Gereçler Hamuru için: 5 su bardağı un 1 tatlı kaşığı şeker 1 çay kaşığı tuz 1 paket instant maya 2 su bardağı ılık su İç materyali için: 300 gram dana kuşbaşı et 1 adet kırmızı biber 1 adet yeşil biber 2 adet orta uzunluk soğan 2 adet domates 1 çay kaşığı karabiber 1,5 çay...
Cevaplar
0
Görüntüleme
1
Üst Alt