Piramit Pasta

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Piramit Pasta Tanımı İçin Gereçler
1 paket sade bisküvi
1 paket kakaolu bisküvi
1 paket çikolatalı puding( üzerindeki tarife nazaran hazırlanacak)
2 tane muz
Dışını kaplamak için;
İsteğe bağlı bir paket krem şanti olabilir yahut benim yaptığım
1 paket krema
1 paket çikolata

Piramit Pasta Tanımı Yapılışı

Birinci olarak paketin üzerindeki yazılı tarife nazaran puding hazırlanır.
Daha sonra büyük uzunluk borcamdan yardım alarak içine streç sinema sarılır.
Uzunluğu 6 sıra eni 3 sıra olacak halde bisküviler dizilir.
Birinci sırada kenarlar sade, ortası kakaolu olacak formda.
Daha sonra puding sürülür ikinci kata geçilir.
İkinci sırada ise tam aykırısı olacak halde kakaolu bisküvilerin üzerine sade, sade bisküvinin üzerine ise kakaolu bisküviler dizilir puding sürülür ikinci katta tamamlanmış olur.
3 sırada ise birinci sırada yaptığımız üzere bisküvileri yerleştirilir mi puding sürülür.
Orta kata uzunlamasına muz yerleştirilir.
Streç sinemadan yardım alarak ortada birleştirilir ve piramit hali verilir.
2-3 saat kadar soğuk bir yerde dinlendirdikten sonra streç sinema çıkarılır.
İster krem şanti ile ister ganaj yaparak süslenir.
Deneyenlere afiyet olsun.

Similar threads

• Soru
Piramit Pasta (Sadece 1 Paket Bisküviyle) Tarifi İçin Malzemeler 1 paket pötibör bisküvi (kakaolu kullandım ) 2 adet küçük boy muz Muhallebisi için 500 ml süt 2 yemek kaşığı un 1 yemek kaşığı nişasta 1,5 tatlı kaşığı kakao 1 çay bardağı şeker 1/2 (yarım) paket vanilin 1 tatlı kaşığı tereyağ 1/2...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Piramit Pasta Tanımı İçin Gereçler 2 paket petibör kakaolu bisküvi 2 paket puding 1 paket hazır pasta kreması kakaolu 3 adet muz 1 litre süt Piramit Pasta Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Öncelikle streç sineması düz yer üzerine yerleştiriyoruz. Bisküvileri 3 enine 6 uzunluğuna...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Piramit Mozaik Pasta Tanımı İçin Materyaller 1.5 paket kakaolu petibör Pudingi için: 5 su bardağı süt 3 yemek kaşığı kakao 1 su bardağı şeker 3 yemek kaşığı un 2 yemek kaşığı nişasta 1 paket vanilya 1 yemek kaşığı tereyağ Ortası için: 2 adet muz Üzeri için: 1 paket kakaolu pasta...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Sadece 5 Gereçle Piramit Pasta Tanımı İçin Malzemeler 2 paket petibör bisküvi 1 paket vanilyalı puding 3,5 su bardağı süt 2 adet muz Dış kısmını kaplamak için; 1 poşet kremşanti Tarif ölçüsü kadar süt Sadece 5 Gereçle Piramit Pasta Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Öncelikle muhallebi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Bisküvili Muzlu Piramit Pasta Tanımı İçin Materyaller 2 paket petibör bisküvi 1 paket çikolatalı puding 3,5 su bardağı süt 2 adet muz Damla çikolata Bisküvili Muzlu Piramit Pasta Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Öncelikle puding 3 buçuk su bardağı süt ile pişirilir. Rastgele bir yerin...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
Üst Alt