Son konular

Pırasa Yemeği

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Pırasa Yemeği Tarifi İçin Malzemeler
1 kilo pırasa
1 tane havuç
1 yemek kaşığı tereyağı
Yarım çay bardağı kadar sıvı yağ
1 yemek kaşığı domates salçası
Yarım yemek kaşığı biber salçası
Yarım çay bardağı pirinç
tuz

Pırasa Yemeği Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Öncelikle pırasayı doğrayıp güzel bi şekilde yıkayalım,.
Yağları tencereye alalım ve doğradığımız havucu ekleyip hafif kavuralım (isteyen soğan da koyabilir ama ben koymadım) salçaları ekleyip karıştıralım,.
Pırasayı ekleyelim tuz atalım karıştıralım kavrulması için tencerenin kapağını kapatalım bu şekilde biraz pişirelim,.
Sonra yıkadığımız pirinçi ekleyelim ve karıştıralım (et suyu ekledim ben olmasada olur) et suyunu ekleyelim üzerini 1 parmak kadar geçirelim ve pişmeye bırakalım,Not: Benim biber salçam acı olduğu için baharat eklemedim. [*]Pişirdikten sonra biraz dinlendirelim ve servis edelim bol limonlu afiyet olsun
Pırasa Yemeği Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Kereviz Saplı Pırasa Yemeği Tarifi İçin Malzemeler 6-7 dal pırasa 3 adet havuç ( ben elimde bulunduğu için 1 adet mor havuç kattım, siz 3 adet normal havuç kullanabilirsiniz) 2 adet kereviz sapı 1 yemek kaşığı biber salçası 1 diş sarımsak 3 adet küçük domates (veya 1 büyük) Yarım Türk kahvesi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Pırasa Yemeği Tarifi İçin Malzemeler 4 sap büyük boy pırasa 2 adet orta boy havuç 1 adet küçük boy soğan 5 yemek kaşığı zeytinyağı 1 diş sarımsak 1 yemek kaşığı pirinç 1 yemek kaşığı domates salçası Üzerini kapatacak kadar su İsteğe göre tuz Pırasa Yemeği Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Zeytinyağlı Kıymalı Pırasa Yemeği Tarifi İçin Malzemeler 500 gr pırasa 250 gr kıyma 1 adet havuç 1 tatlı kaşığı domates salçası 1 tatlı kaşığı biber salçası Tuz, karabiber, kimyon, toz biber Yarım çay bardağı zeytinyağı Yarım çay bardağı pirinç Zeytinyağlı Kıymalı Pırasa Yemeği Tarifi Nasıl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Pırasa Yemeği Tanımı İçin Malzemeler 1 kilo yakın pırasa 1 yemek kaşığı salça 2 yemek kaşığı tereyağı 2 adet soğan 1 çay bardağı kalın bulgur 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı pul biber 1 çay kaşığı kimyon 1 çay kaşığı kara biber 7-8 bardak sıcak su Pırasa Yemeği Tanımı Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Bulgurlu Pırasa Yemeği Tarifi İçin Malzemeler Yarım kg pırasa 2 adet havuç 2 yemek kaşığı domates salçası 1 yemek kaşığı tereyağı Yarım çay bardağı zeytinyağı 3/4 (bir yarım+bir çeyrek) çay bardağı bulgur 1 buçuk su bardağı kaynar su Bulgurlu Pırasa Yemeği Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
Üst Alt