Son konular

Pırasalı Börek Tadında Kiş

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Pırasalı Börek Tadında Kiş Tanımı İçin Gereçler
50 gram tereyağ ( oda sıcaklığında)
1/4 (çeyrek) çay bardağı zeytinyağı
Yarım çay bardağı yoğurt
1 tane yumurta
2 su bardağı un
1 çay kaşığı tuz
Yarım paket kabartma tozu
İç materyali;
3 tane pırasa (ince ince doğrayın)
1 tane havuç (rendesi)
2-3 yemek kaşığı zeytinyağı
Yarım çay kaşığı toz kırmızı biber
Yarım çay kaşığı karabiber
Yarım çay kaşığı kimyon
1 çay kaşığı tuz

Pırasalı Börek Tadında Kiş Tanımı Yapılışı

Derin bir kapta birinci önce sıvı gereçleri karıştırın.
Daha sonra un, kabartma tozu ve tuzu ek edip hamur yapalım.
Üzerini kapatıp 10 dakika dinlendirin.
Tavaya yağı alın pırasayı ve havucu ek edip yumuşayıncaya kadar kavurun.
Baharatları ve tuzu ekleyip ocaktan alıp biraz ılınınca içine 2 yemek kaşığı çiğ krema ek edin.
Hamuru ince olacak şekilde açın tepsiyi yağlayın hamuru kenarını kaplayacak şekilde yerleştirin.Harcı üzerine yayın.
Ben hamurdan bir parça ayırdım üzerine şekil verdim sizde dilediğiniz şekli verebilirsiniz
180 derece önceden ısıtılmış alt üst ayarda üzeri kızarana kadar pişirdim.
Fırından çıkınca üzerini bir bezle örtüp dinlendirdim deneyecek olanlara şimdiden afiyet olsun.

Similar threads

• Soru
Ispanaklı Kiş Tarifi İçin Malzemeler Hamur malzemesi için; 80 gram tereyağı (Oda sıcaklığında) 1 adet yumurta 1 çay bardağı yoğurt 1 çay kaşığı tuz 2 su bardağı un + 2 yemek kaşığı Yarım paket kabartma tozu İç malzemesi için; 2 bağ ıspanak 2 tane soğan Tuz Karabiber Pul biber (1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Tavuklu Havuçlu Pilav Tarifi İçin Malzemeler 400 gram tavuk 1 yemek kaşığı tereyağı 3-4 yemek kaşığı zeytinyağı 1 adet kuru soğan 3 adet havuç 1 buçuk su bardağı basmati pirinç̧ Yarım çay kaşığı yenibahar Yarım çay kaşığı zerdeçal 1 çay kaşığı karabiber Yarım çay kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Yiyenler Hazır Sanıyor Çıtır Çıtır Ispanaklı Börek Tanımı İçin Gereçler 1 paket baklavalık hazır yufka Yufkaların ortasına sürmek için; 1 çay bardağı süt 1 çay bardağı maden suyu Yarım çay bardağı sıvı yağ̆ 1 yemek kaşığı yoğurt 1 çay kaşığı karbonat (yoksa kabartma tozu) İç...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Patates Böreği Tanımı İçin Materyaller 3 adet büyük uzunluk patates 1 adet büyük uzunluk havuç 1 adet kuru soğan Biraz maydanoz Sosu için; 2 adet yumurta 1 çay bardağı zeytinyağı 1 çay bardağı süt 1 çay bardağı un 1 çay bardağı mısır unu 1 çay kaşığı tuz Pul biber, karabiber...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Pırasa Graten Tanımı İçin Materyaller 3 adet ince pırasa 3-4 adet büyük uzunluk patates 3 adet büyük uzunluk havuç 2 yemek kaşığı mısır unu (buğday unu da olur) 3 çay bardağı süt Zeytinyağı 1 buçuk çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı karabiber 1 tatlı kaşığı kırmızı toz biber Üzeri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
Üst Alt