Pişmeyen Pasta Tarifi (Videolu)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Pişmeyen Pasta Tanımı (Videolu) İçin Gereçler
3 paket eti burçak bisküvi
100 gram tereyağı
Kreması İçin
1 paket krema
1 çay bardağı pudra şekeri
300 gram labne peyniri (Siz isterseniz 200 gram kullanabilirsiniz)
2 paket kremşanti
1,5 su bardağı süt
Üst Çikolata İçin
100 gram bitter çikolata
100 gram sütlü çikolata
1 paket sıvı krema

Pişmeyen Pasta Tanımı (Videolu) Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Öncelikle kalıbımızı hazırlayalım. Kelepçeli kalıbın alt kısmına yağlı kağıt yerleştirin. Bisküvileri toz haline getirip eritilmiş tereyağla karıştırın ve kalıbın tabanına uygunca yerleştirip buzdolabına kaldırın.
Uygun derin bir kaba krema ve pudra şekerini ekleyip kıvam alana kadar çırpın. Sonra labne peynirini ekleyip tekrar çırpın.
Sonra öteki bir kapta kremşanti ve sütü kıvam alana kadar çırpıp ikisini karıştırın. Bu kremayı bisküvi tabanının üzerine dökün ve üzerini düzeltin.
Çikolatalı kısmı için kremayı ısıtın ve çikolataları ekleyip çikolatalar eriyene kadar karıştırın, ben bu kademede mikser kullandım.
Sonra pastamızın üzerine dökün ve çikolatalar soğuyana kadar buzdolabında bir kaç saat dinlendirin.
Çikolatası soğuyan pastamızı kalıptan çıkarıp üstünü dilediğiniz üzere süsleyip servis edebilirsiniz. Ben kremşantiden ayırıp sıkma torbasıyla üstüne sıktım. Afiyet olsun.

Similar threads

• Soru
Pişmeyen Çikolatalı Pasta Tanımı İçin Materyaller Alt tabanı için: 200 gram bisküvi 100 gram eritilmiş tereyağ 1 su bardağı küçük çikolata Kreması için: 400ml krema 1 su bardağı şeker 250 gram mascarpone (İtalyan krem peyniri) 200 gram krem peynir labne peyniri 200 gram sütlü çikolata 4 paket...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Çilekli Vanilyalı Pişmeyen Pasta Tanımı İçin Malzemeler Alt tabanı için; 200 gram bisküvi tam tahıl kullandım 100 gram tereyağı Krema için; 250gr mascarpone 200 ml krema 175gr labne peyniri 2 çay bardağı pudra şekeri 1 adet paradiescrem vanilya (Yani pişmeyen puding tozu türkiyede yaşayan...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Pişmeyen En Kolay Nutellalı Ganajlı Pasta Tanımı İçin Materyaller Alt taban için; 2 paket burçak bisküvi 100 gr tereyağ yahut margarin Kreması için; 1 paket sade şanti 1 paket krema (olmayan 1 bardak sütle de yapabilir) 3 yemek kaşığı dolu labne peyniri (yurt dışındakiler mascarpone...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Pişmeyen Bisküvili Rulo Pasta (Videolu) Tanımı İçin Gereçler Bisküvili kısmı için; 2.5 paket petibör bisküvi 2 yemek kaşığı kakao 3.5 yemek kaşığı pudra şekeri Yarım su bardağı süt 50 gram tereyağı Beyaz çikolata sosu (isteğe bağlı) Kreması için; 1 çay kaşığı tereyağı 2 çay kaşığı un 2 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Labneli Cheesecake (Pişmeyen Pasta) Tanımı İçin Materyaller Alt tabanı için; 200 gram bisküvi 100 gram eritilmiş tereyağ ️ benim kullandıgım krema gereci malesef türkiyede çok tanındık bir gereç değil türkiyedeki yapacak olan arkadaşlar migrosta (Sek quark) dediğim süzme peyniri var diye...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
Üst Alt