Son konular

Pizza Kek

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Pizza Kek Tanımı İçin Materyaller
4 yumurta
1 su bardağı süt
Yarım su bardağı sıvı yağ
2-3 yemek kaşığı ketçap
1 tatlı kaşığı tuz
1 çay kaşığı karabiber
1 çay kaşığı pul biber
1 çay kaşığı kekik
2 su bardağı un
1 paket kabartma tozu
1 çarliston biber
1 acı yeşil biber
1 kapya biber
Yarım kangal sucuk
100 gram beyaz peynir
Yeşil ya da siyah zeytin kaşar peynir

Pizza Kek Tanımı Yapılışı

Yumurtaları, sütü ve yağı bir kaba alıp çırpıyoruz. Ketçap, tuz, karabiber, pul biber ve kekiği de ekleyerek karıştırıyoruz.
Un ve kabartma tozunu eleyip karışıma ekliyoruz ve pürüzsüz olana kadar çırpıyoruz. Miksere gerek yok, çırpma teli kâfi.
Biberleri, sucuk, peynir ve zeytini de ekliyoruz. İsterseniz pastırma salam üzere öbür sevdiğiniz pizza gereçlerinden de ekleyebilirsiniz.
Ben 32cm yuvarlak borcam kullandım. Yağlı kağıt serilmiş tepsimize karışımı döküp gereçleri her yerine eşit olarak dağıtıyoruz.
Evvelce ısıttığımız 180 derece fırında 20-25dk ortası denetim ederek pişiriyoruz. Kürdan testi yapabilirsiniz.
Üzeri kızarınca kaşar rendesi serpip tekrar fırına veriyoruz. Kaşarlar eriyince sıcak sıcak dilimleyip yiyebilirsiniz.
Ben tek kişi yiyeceği için bir kısmına kaşar koyup erittim, zira soğuduğu vakit sertleşebiliyor kaşar.
Sonraki gün tekrar kalanı ısıtıp üzerine kaşar rendesi koyup eritmeyi tercih ediyorum.
Pratik, pizza hissi veren bir tanım. Deneyenlere şimdiden afiyet olsun.

Similar threads

• Soru
Tavada Pizza Kek Tanımı İçin Gereçler 2 adet yumurta Yarım su bardağı süt 5 yemek kaşığı un 7-8 kısım maydanoz Beyaz peynir Sucuk 8 adet zeytin Yarım kabartma tozu Tuz 1 domates 1 yemek kaşığı tereyağı Kaşar rendesi Tavada Pizza Kek Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Yumurtayı uygun...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Pizza Tanımı İçin Materyaller Hamuru İçin 3 su bardağı un 1 paket instant maya 1 tatlı kaşığı tuz Yarım çay bardağı sıvı yağ Yoğurmak için su Üst Materyali Sucuk Yeşil biber Kırmızı kapya biber Mısır Zeytin Mantar Kaşar peyniri Sosu İçin Ketçap Kekik Nane Pul biber 3 yemek kaşığı sıvı yağ...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Mini Pizza (Hamur Mayasını Beklemeye Son) Tanımı İçin Malzemeler Hamuru için; 5 su bardağı un (200ml) 1 yemek kaşığı tuz 1 yemek kaşığı kuru maya Ilık su (Aldığı kadar) Sosu için; 1 yemek kaşığı salça 2 yemek kaşığı ketçap 1 yemek kaşığı kekik İsteğe bağlı acı sos Üzeri için; Kaşar peynir Sosis...
Cevaplar
1
Görüntüleme
10
  • Soru
Hazır Yufkadan Pratik Pizza Tarifi İçin Malzemeler 3 adet yufka 1 çay bardağı mısır 1 adet domates 1 adet kapya biber 1 adet yeşil sivri biber 1 su bardağı kadar doğranmış sucuk 1 kase rendelenmiş kaşar peyniri Sosu için; 1 yemek kaşığı domates salçası 2 yemek kaşığı ketçap Yarım su bardağı su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Pizza Tanımı İçin Gereçler 2 su bardağı ılık süt 1 su bardağı ılık su 1 yemek kaşığı şeker 2 yemek kaşığı zeytinyağı 1 yemek kaşığı kuru maya 1 tatlı kaşığı tuz 6,5- 7 su bardağı kadar un unu 6 su bardağından sonra denetimli koyun Üzeri İçin Sos 1 yemek kaşığı biber ve domates salçası yahut 3...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
Üst Alt