Pizza (Kolay Lavaş Pizza)

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Pizza (Kolay Lavaş Pizza) Tanımı İçin Materyaller
3 adet lavaş
1 kase kaşar rendesi
1 çorba kaşığı salça
2 diş sarımsak
Kekik
Sucuk
Zeytin
Tereyağ
Zeytinyağ

Pizza (Kolay Lavaş Pizza) Tanımı Yapılışı

Lavaşları yağlı kağıdın üzerinde tepsiye üst üste ve ortalarına kaşar peyniri rendesi ve biraz tereyağı koyup üst üste tepsiye koyun.
Son lavaşın üzerine bir kenarda hazırladığınız sarımsak rendesi salça kekik biraz zeytinyağı ve su ile inceltip sürüyoruz.
Yeniden biraz kaşar peynir rendesi serpiyorum (diğer gereçler yapışan diye) ve üzerine sucuk ve zeytinleri diziyorum( benim o anlık dolabımda bu materyaller vardı. Siz dilerseniz farklı şeyler koyabilirsiniz mısır, sosis, mantar domates biber işte damak tadınıza kalmış. ).
Fırına atıp 180 derecede sucuklar pişene kadar pişirip tepsiyi çıkartıp kaşar rendesi üzerine koyup kaşar eriyene kadar daha pişirip fırından çıkartıp yiyoruz.

Similar threads

• Soru
Lavaş Pizza (10 Dakikada Pizza) Tanımı İçin Materyaller 2 adet lavaş 1 su bardağı kaşar peyniri rendesi 8 dilim sucuk 2 adet mantar 1 yemek kaşığı konserve mısır 1 adet yeşil biber 4 adet zeytin 3 adet cherry domates 1 tatlı kaşığı domates salçası 1 yemek kaşığı zeytinyağı 3 yemek kaşığı su 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
  • Soru
Kolay Pizza Tarifi İcin Malzemeler *2 tane lavaş *Kaşar peynir *Sucuk *Domates *Maydanoz *Siyah zeytin Sosu icin; *Yarım domates rendesi *1 tatlı kaşığı salca *Karabiber *Pul biber *Zeytinyağı Kolay Pizza Tarifi Yapılışı 1 *Bir lavaşın uzerine (miktarı isteğe gore )rendelenmiş kaşar peyniri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Kahvaltılık Pratik Bazlama Pizza Tanımı İçin Gereçler Bazlama pizza sosu için; 1 yemek kaşığı domates salçası 2 yemek kaşığı su 4 yemek kaşığı ketçap 1 çay kaşığı kekik Tuz Pizza gereç için; 4 adet lavaş marketlerde satılıyor bimden aldım Konserve mısır Salam / sosis Sucuk Rendelenmiş kaşar...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Lavaş Pizza Tarifi İcin Malzemeler *2 lavaş *Yarım yemek kaşığı domates salcası *Yarım yemek kaşığı biber salcası *Yarım cay bardağı su *1 yemek kaşığı sıvı yağ *Yarım cay kaşığı sarımsak tozu Uzeri icin; (dilediğiniz her şey olur) *Kaşar peyniri *Sucuk *Zeytin *Mısır ne dilerseniz Lavaş...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
  • Soru
Tavada Lavaş Pizza Tanımı İçin Materyaller 3 adet lavaş Sıcak suda açılmış 2 yemek kaşığı salça 1 tatlı kaşığı karışık pizza baharatı 1 adet domates 2 adet sivri biber 1/2 (yarım) çay bardağı mısır tanesi 1/2 (yarım) kangal sucuk 5 adet salam 1 su bardağı kaşar peyniri Tavada Lavaş Pizza Tanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt