Son konular

Popeyes Çıtır Tavuk

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Popeyes Çıtır Tavuk Tanımı İçin Malzemeler
Yarım kilo tavuk göğsü
Sosu için
Yarım su bardağı süt
Yarım su bardağı yoğurt
1 yumurta
2 dış sarımsak
Tuz
Karabiber
Pul biber
Kimyon
Kekik
Bulamak için
5 yemek kaşığı galete unu
3 yemek kaşığı mısır unu
1.5 yemek kaşığı un
1.5 yemek kaşığı nişasta
1 çay kaşığı karbonat
Kızartmak için
Sıvı yağ

Popeyes Çıtır Tavuk Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Önce tavuk göğsünü julyen biçiminde doğuruyoruz sonra başka bir kapta sütü yoğurt u yumurtayı kırıp karıştırıyoruz.
Üzerine julyen doğradığınız tavukları ekleyelim baharatları ekleyelim buzdolabında 1 yada 2 saat dinlendilerin.
Sonra derin bir kapta galete unu, mısır unu, olağan unu ve nişasta, karbonat ekleyelim .
Tavukları bu karışıma bulayıp kızgın yağda kızartalım afiye olsun.
Popeyes Çıtır Tavuk Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Çocuklar Çok Sevecek Çıtır Tavuk (Popeyes Tavuk) Tanımı İçin Gereçler 1 paket tavuk göğsü 1 adet yumurta (yapacağınız tavuk ölçüsüne nazaran değişebilir) 2 yemek kaşığı un (yapacağınız tavuk ölçüsüne nazaran değişebilir) Yarım çay bardağı süt Mısır gevreği (balsız olan) 2 çay kaşığı köri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Çıtır Tavuk (Kalamar Görünümlü Tavuk) Tanımı İçin Gereçler 1 kilo kemiksiz tavuk göğsü 1 adet yumurta 1 şişe maden suyu 1 çay bardağı süt Yarım su bardağı mısır nişasta 1 tatlı kaşığı tuz 1 çay kaşığı karabiber 1 çay kaşığı kimyon 1 çay kaşığı pulbiber Yarım çay kaşığı karbonat Kızartmak için...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Tavuğun En Hoş Hali Çıtır Tavuk Tanımı İçin Gereçler 1 kilo tavuk göğsü Yarım su bardağı süt Yarım su bardağı yoğurt Yarım çay kaşığı köri sosu 3 diş sarımsak rendesi (Ben 1, 5 çay kaşığı sarımsak tozu kullandım) 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı tatlı kırmızı toz biber 1 tatlı kaşığı kekik 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Çıtır Tavuklar Tanımı İçin Gereçler Yarım kg tavuk bonfile Marinesi için: Yarım su bardağı süt 2 yemek kaşığı yoğurt 1 tatlı kaşığı tuz 1 diş sarımsak 1 yumurta İstediğiniz baharatlar (ben kekik, pul biber, karabiber, yedi türlü koydum) Bulamak için : 3 yemek kaşığı mısır unu 2 yemek kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Dışı Çıtır İçi Yumuşacık Tavuk Kalamar Tanımı İçin Malzemeler 2 modül tavuk göğsü Yarım şişe soda 1 adet yumurta 2 diş sarımsak 1 yemek kaşığı nişasta 1 yemek kaşığı un Yarım tatlı kaşığı tatlı toz biber 1 çay kaşığı karabiber 1 çay kaşığı karbonat Tuz Kızartmak için; Sıvı yağ Dışı Çıtır İçi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt