Portakalın Her Şeyini Değerlendirdiğimiz Kek

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Portakalın Her Şeyini Değerlendirdiğimiz Kek Tanımı İçin Materyaller

Kek Hamuru
1 yumurta
50 gram dut kurusu (Rondodan geçirilecek)
1 çay bardağı süt
Portakal kabuğu rendesi
6 silme yemek kaşığı (60 gram) yulaf (Rondodan geçirilecek)
Yarım paket kabartma tozu
Sosu İçin
Kullanılan portakallardan kalan posa
Yarım çay bardağı portakal suyu
Yarım çay bardağı su
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı buğday nişastası

Portakalın Her Şeyini Değerlendirdiğimiz Kek Tanımı Yapılışı

Kek için yumurta, süt ve rondodan geçirilmiş dutu çırpalım. Üstüne rondodan geçirdiğimiz yulafı, portakal kabuğu rendesini ve kabartma tozunu ekleyip karıştıralım ve kabımıza dökelim.
Ben 3 karton bardağa böldüm (Fotoğraf ekledim) evvelden ısıtılmış fırında denetimli pişirelim.
Sosu için evvel bal ve küçük küçük kestiğimiz kalan posaları karamelize edelim. Üstüne su, portakal suyu ve nişastayı ekleyip karıştıralım. Kıvam alınca ocaktan alıp soğumaya bırakalım.
Geriye ikisini birleştirmek kaldı ben bardaktan çıkardığım keki daireler halinde kesip içine hazırladığım sostan koydum. Yapanlara şimdiden afiyet olsuun

Similar threads

• Soru
Portakallı Fit Kek Tanımı İçin Materyaller Kek hamuru; 1 yumurta 50 gram dut kurusu (rondodan geçirilecek) 1.5 çay bardağı süt Portakal kabuğu rendesi 6 silme yemek kaşığı (60 gr) yulaf (rondodan geçirilecek) Yarım paket kabartma tozu Sosu için; Suyu sıkılan portakallardan kalan posa Yarım çay...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Portakallı Pamuk Üzere Kek (Bildiğiniz Bütün Portakallı Kekleri Unutun) Tanımı İçin Malzemeler 1 adet kabuğu ince portakal (Kabuğu ince olan portakallar acı olmaz) 3 adet yumurta (Oda sıcaklığında) 1,5 su bardağı şeker 1 su bardağı süt (200 ml bardak ) Yarım bardak sıvı yağ 2 su bardağı un (200...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
İki Gün Tazeliğini Koruyan Çikolata Ve Portakalın Harika Uyumu Portakallı Kek Tarifi İçin Malzemeler 4 adet yumurta 1 su bardağı zar sıkılmış portakal suyu 1 su bardağı artı 2 yemek kaşığı şeker 1 su bardağı sıvı yağ 2.5 su bardağı un 1 tane kabartma tozu 1 tane vanilya 1 portakal yada limon...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Portakal Soslu Kek Tanımı İçin Malzemeler 3 adet yumurta 1 su bardağı şeker Yarım su bardağı süt 100 gram eritilmiş tereyağı (Yarım su bardağı kadar) 1 adet portakalın suyu ve kabuğu Yarım limon suyu 1 çay bardağı kuru üzüm 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 2.5 su bardağı un (Elenmiş)...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Portakallı Soslu Kek Tarifi İçin Malzemeler 4 adet yumurta 1 su bardağı şeker 1 su bardağı süt 1 su bardağı sıvı yağ 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 2 adet portakal kabuğu rendesi 1 adet portakalın suyu 2,5 su bardağı un (kontrollü olarak koyun) Yarım çay kaşığı zerdeçal ( isteğe göre renk...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
Üst Alt