Son konular

Portakallı Kek

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Portakallı Kek Tanımı İçin Materyaller
3 adet yumurta
1 su bardağından bir parmak eksik şeker
1/2 (yarım) su bardağı süt
1/2 (yarım) su bardağı zeytinyağ (sıvı yağ)
2 su bardağı un
2 dolu yemek kaşığı nişasta
2 portakalın kabuğu ve suyu
Vanilya
Kabartma tozu

Portakallı Kek Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Yumurta ve şeker çırpılır ben el çırpıcısı kullandım.
Sütü ve sıvı yağı ekle karıştır .
Portakal suyunu ekle.
Kalan kuruları ekle.
En son portakal kabuğunu ekle karıştır.
Ben baton kek kalıbında pişirdim. Kalıbı zeytinyağı ile yağla yavaşça un serp.
Un fazla kaçtıysa kalıba elinle nazikçe vurarak fazla kaçan unu dök.
Kek harcını kalıba dök.
Evvelce ısıtılmış 175 derecede denetimli olarak pişir .Benim kekim kırk dakikada pişti çok hoş oldu kesinlikle deneyin.
Not: Bardak ölçüsü 200 ml

Portakallı Kek Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Hindistan Cevizli Havuçlu Elmalı Baton Kek Tanımı İçin Materyaller 2 adet yumurta 1 su bardağı şeker 1 su bardağı yağ 1 su bardağı süt 2 adet havuç 1 adet elma 1 su bardağı hindistan cevizi 1.5 su bardağı çavdar unu 1 limon kabuğu Kabartma tozu Vanilin 4 yemek kaşığı kakao Hindistan Cevizli...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Ispanaklı Kremalı Tart Kek Tanımı İçin Malzemeler 2 adet yumurta 5 yemek kaşığı şeker 1 çay bardağı süt Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 su bardağı ıspanak püresi 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 2,5 çay bardağı un Krema için; 1 litre süt 1 çay bardağı şeker 3 yemek kaşığı un 3 yemek kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
Portakallı Kış Keki Tarifi İçin Malzemeler 3 adet yumurta 1 su bardağı toz şeker 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı süt Portakal kabuğu rendesi Yarım su bardağı portakal suyu 2 buçuk su bardağı un 1/2 (yarım) paket kabartma tozu 1 paket vanilya Üzeri için; Pudra şekeri Portakal Portakallı Kış...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Kalıpta Kek Tanımı İçin Malzemeler 3 yumurta 1 su bardağı şeker 1 su bardağı süt 1 su bardağı sıvı yağ 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 3 yemek kaşığı kakao Aldığı kadar un Kalıpta Kek Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Yumurta ve şekeri çırp, şeker eriyince sütü, sıvı yağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Kabarma Garantili Yumuşak Kek Tanımı İçin Gereçler 5 adet yumurta (Oda ısısında) 2 su bardağı şeker 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı süt 2 su bardağı un 1 paket vanilya 2 paket kabartma tozu Yarım paket kakao 1 çay kaşığı tarçın Kabarma Garantili Yumuşak Kek Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
Üst Alt