Son konular

Portakallı Üzümlü Kurabiye

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Portakallı Üzümlü Kurabiye Tanımı İçin Gereçler
2 adet yumurta (Birinin sarısı üste sürülecek)
1 su bardağı şeker
1 su bardağı sıvı yağ
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
3-3buçuk su bardağı un (ben tam buğday unu kullandım)
1 su bardağı kuru üzüm
1 tane portakalın kabuğunun rendesi

Portakallı Üzümlü Kurabiye Tanımı Yapılışı

Bir kabın içerisinde yumurta ve şekeri çırpalım akabinde sıvı yağımızı portakal kabuğu rendesini de koyup tekrar çırpalım.
En son olarak başka materyallerimizi ekleyip yumuşak kıvamlı bir kurabiye hamuru elde edelim, unumuzu denetimli bir formda eklemeye dikkat edelim.
Ne katı ne de ele yapışır bir hamur olmamalı ben tam buğday unu kullanmayı tercih ettim bu ölçü ülkü oldu.
Yoğurmuş olduğumuz hamurumuzdan ceviz büyüklüğünde modüller koparıp yuvarlayalım ve fırın kağıdı serili tepsimize dizelim.
Çatalla üzerlerine hafif bastıralım ve ayırmış olduğumuz yumurta sarısını sürelim evvelce ısıtmış olduğumuz fırında 180°de yaklaşık 25-30 dakika kadar pişirelim. Afiyet olsun

Similar threads

• Soru
Portakallı Üzümlü Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 2 adet yumurta 1 su bardağından 1 parmak eksik şeker 1 portakal kabuğu rendesi 1 su bardağı sıvı yağ 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 2,5 3 su bardağı un Kuru üzüm Portakallı Üzümlü Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Üzümlü portakallı Kurabiye Tanımı İçin Gereçler 1 adet yumurta 1 yemek kaşığı tereyağı 1 çay bardağı sıvı yağ 1 su bardağı şeker 1 yemek kaşığı yoğurt 1 çay bardağı kuru üzüm 1 portakal kabuğu rendesi 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya Aldığı kadar un Üzeri İçin; Toz şeker Üzümlü portakallı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Portakallı Üzümlü Cevizli Kurabiye Tanımı İçin Gereçler 3 adet yumurta(birinin sarısı üzerine sürmek için) 1 çay bardağı eritilmiş tereyağı 1 çay bardağı sıvı yağı 1 çay bardağı yoğurt 1 çay kaşığı karbonat 1 tatlı kaşığı kabartma tozu Ceviz Kuru üzüm 1 portakalın suyu ve kabuğunun rendesi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Üzümlü Portakallı Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler 1 tatlı kaşığı tarçın 1 su bardağı üzüm 1 portakal kabuğu rendesi 1,5 su bardağı pudraşekeri 1 su bardağı nişasta 2 adet yumurta 3 yemek kaşığı yoğurt Yarım su bardağı sıvı yağ 125gr tereyağı Yarım paket kabartma tozu 1paket vanilya Aldığı kadar...
Cevaplar
0
Görüntüleme
31
  • Soru
Portakallı Kuru Üzümlü Kek Tanımı İçin Gereçler 4 yumurta 1 su bardağından 1 parmak az toz şeker 1 su bardağı süt Yarım portakalın suyu 1 su bardağı sıvı yağ 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 2 buçuk su bardağı un(+2 yemek kaşığı daha şayet gerekirse) 1 portakal kabuğu rendesi Üzerine...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Üst Alt