Pratik Evdeki Malzemeden Terbiyeli Mercimek

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Pratik Evdeki Malzemeden Terbiyeli Mercimek Tarifi İçin Malzemeler
1 büyük çay bardağı mercimek tepeli
1 büyük çay bardağı arpa şehriye eriştede kulana bilirsiniz
1 litre su et suyu veya tavuk suyu kulana bilirsiniz yada bulyon ben çeyrek bulyon kulandım
1 tatlı kaşığı tuz
Sos için
1 çay bardağı yoğurt
1 çorba kaşığı un
1 çay bardağı açmak için su
Üzeri için
1 yemek kaşığı tereyağ 1 kaşık sıvı yağ
1 tatlı kaşığı nane
1 çay kaşığı pul biber
Tavada kızarmış ekmek arzuya göre
Not terbiyesine yumurta kullanmadım çoğu takipci olmasa olurmu diyor bende kullanmadım ama diliyen 1 yumurta kulana bilir yumurtasızda süper

Pratik Evdeki Malzemeden Terbiyeli Mercimek Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Mercimeği bir haşlıyoruz çok değil kaynayınca süzelim yıkayalım.
Tencereye kaynar su ilave edelim.
İçine mercimek ve şehriyeyi katalım.
10 dk kadar pişirelim.
Tuzunu ilave edelim.
Sosumuzu hazırlayalım.
Sosumuzun içine çorba suyundan kepçeyle ilave edelim ki yoğurdumuz kesilmesin karıştıralım.
Sonra tencereye karıştırarak dökelim.
5 dk böyle pişsin bulyon ilave edelim yağımızı çok yakmadan kızdıralım hemen altını kapatalım.
İçine nane, pul biber ilave edelim. Çorbamızın üzerine dökelim. Deniyecek olanlara afiyet oldukça lezzetli bir çorba oldu tavsiye ederim.
Pratik Evdeki Malzemeden Terbiyeli Mercimek Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Terbiyeli Kırmızı Mercimek Çorbası Nasıl Yapılır? Terbiyeli kırmızı mercimek çorbası, Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biridir. Bu çorbanın yapımı oldukça kolay ve hızlıdır. İlk olarak, bir tencereye sıvı yağ ekleyin ve üzerine ince doğranmış soğanı ilave edin. Soğanlar pembeleşene...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Terbiyeli Mercimek Çorbası Nasıl Yapılır? Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biridir. Bu çorba, mercimek, terbiye, yapılışı, tarifi gibi anahtar kelimelerle ilişkilidir. Terbiyeli mercimek çorbası yapmak için öncelikle mercimeği iyice yıkayıp süzgece almalısınız. Ardından, soğanı ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Terbiyeli Sebzeli Tavuk Çorbası Nasıl Yapılır? Terbiyeli Sebzeli Tavuk Çorbası, Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biridir. Bu çorba, tavuk eti, sebzeler ve terbiye sosuyla hazırlanır. İlk olarak, tavuk etini haşlayıp suyunu süzün. Ardından, bir tencerede tereyağı eritin ve soğanı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Terbiyeli Kerevizin Terbiyesi Nasıl Yapılır? Terbiyeli kerevizin terbiyesi için öncelikle kerevizleri temizleyin. Bir tencerede su kaynatın. Kaynar suya kerevizleri ekleyin ve haşlayın. Haşlanan kerevizleri soğuk suya alın. Soğuyan kerevizleri doğrayın. Başka bir tencerede tereyağını eritin...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Terbiyeli Kemikli Et Nasıl Yapılır? Terbiyeli kemikli et yapmak için öncelikle malzemeleri hazırlayın. Kemikli et, soğan, sarımsak, tuz, karabiber ve yoğurt kullanılır. Etleri tencereye alın ve su ekleyerek haşlayın. Soğanları doğrayın ve sarımsakları ezin. Etler haşlandıktan sonra tencereden...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
Üst Alt