Son konular

Pratik Harf Pasta (Videolu)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Pratik Harf Pasta Tarifi İçin Malzemeler

Krema için :
1 litre süt
1 su bardağı şeker
1 adet vanilin
1 adet yumurta
3 yemek kaşığı nişasta
3 yemek kaşığı un
1 paket krem şanti
2 paket kedi dili (28 adet tam geldi )
Kedilini ıslatmak için süt
İçerisine;
Muz
Pul çikolata
Süslemek için ;
Bisküvi
Renkli çikolata
Çokomel
Çiçek
Gofret

Pratik Harf Pasta Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Kreması için un şeker nişastayı tencereye alalım karıştıralım.
Yumurtayı ekleyip sütü yavaş yavaş ilave ederek çırpalım ve ocağa alalım.
Göz göz olana kadar pişirelim.
Pişen kremaya vanilin ekleyip soğumaya bırakalım.
Soğuyan kremaya bir paket krem şanti ekleyip çırpalım.
Pastayı yapmaya başlayabiliriz …Kremayı krema sıkma torbasına aktaralım.
Kedilini süt ile ıslatarak dizelim h şeklini verdim ben siz dilediğiniz harf yapabilirsiniz.
Üzerine krema sıkalım muz dilimleri ve pul çikolata serpelim orta kısmına.
Tekrar kedidilini ıslatarak üzerine dizelim tekrar krema sıkalım.
Pastayı süslemeden önce bir gece mutlaka dinlendirelim. Eğer hazır krema kullanacaksanız 2 saat dinlendirin ve süsleyin. Hemen süsleme yapmayın.
Süslemek için ben gofret çokomel bisküvi renkli çikolata ve çiçek kullandım siz dilediğiniz herşey ile süsleyebilirsiniz. Mutlu kalın.
Pratik Harf Pasta Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Harf Pasta Tanımı İçin Materyaller Pandispanya için 8 adet yumurta 1.5 su bardağı şeker 1.5 su bardağı un Yarım su bardağından 1 parmak fazla nişasta Yarım çay bardağı sıcak su 1 paket vanilin 1 paket kabartma tozu 1 tatlı kaşığı limon suyu 1 tutam tuz Kreması için 4 su bardağı süt 5 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Şahane Ve Pratik Harf Pasta Tarifi İçin Malzemeler Pandispanya İçin(1 tepsi için); 3 adet yumurta 1 su bardağından bir parmak eksik toz şeker 1 su bardağı un 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu Pasta Kreması İçin; 7 bardak süt 4 yemek kaşığı un 5 yemek kaşığı nişasta 1 adet yumurta 10 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Harf Pasta Tanımı İçin Materyaller Keki için 5 tane yumurta 1,5 su bardağı toz şeker 1,5 su bardağı süt 1,5 su bardağı sıvı yağ 3 su bardağı un 3 yemek kaşığı kakao 1,5 paket kabartma tozu 1 paket vanilya Yarım çay kaşığı tuz Pastacı kreması için 1 litre süt 5 yemek kaşığı un 5 yemek kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Enfes Ötesi Harf Yaş Pasta (E) Tanımı İçin Gereçler Pandispanya için; 8 yumurta 2 su bardağı şeker 1 çay bardağı su 2,3 su bardağı un 2 paket kabartma tozu 2 paket vanilya 2 çimdik tuz Krema için; 1 litre süt 3 çay bardağı şeker 2 yumurta 1 çay bardağı un 2 çay bardağı nişasta 2 paket vanilya 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Çok Pratik Kedi Lisanından Harf Pasta Tanımı İçin Gereçler Kreması İçin 7 su bardağı süt 5 kaşık un 4 kaşık nişasta 1, 5 su bardağı şeker 1 paket vanilya 4 kaşık tereyağı (Margarin) 75 gram krem şanti (1 paket) Pastamız İçin 2 paket yani (40 adet kedi dili) Islatmak İçin 2, 5 su bardağı süt...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt