Son konular

Pratik Nefiss Kurtarıcı Bir Börek Tarifi

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Pratik Nefiss Kurtarıcı Bir Börek Tanımı İçin Gereçler
5 adet yufka
Sosu için ;
1 adet yumurta
1 su bardağından 1 parmak fazla süt
1 su bardağından 1 parmak eksik sıvı yağ (Peynir yağlı olduğu için biraz azalttım )
1 şişe soda
İç harcı için
Çoban peyniri ve kaşar peyniri karıştırıp kullandım
Siz dilediğiniz peyniri ya da dilediğiniz iç harcı kullanabilirsiniz

Pratik Nefiss Kurtarıcı Bir Börek Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Sosumuzu hazırlamak için uygun bir kaseyi alalım. Süt, sıvı yağ ve yumurtayı çırpalım.
Borcamın altına yağlı kağıt koyalım ve üzerine bir yufkayı serelim başka 4 yufkanın her birini 4-5 modüle bölüp kenara alalım.
Her parçayı hazırladığımız sosa batırıp çıkararak tepsiye eşit olarak bir kat serelim üzerine iç harcımızı ekleyip tıpkı süreçlere bitene kadar devam edelim.
Son olarak en alttaki yufkanın kenarlarını da kapatalım ve böreğin üzerine 1 şişe sodayı döküp buzdolabında alalım 30 dk beklesinn. Şayet vaktiniz yoksa çabucak de fırına verebilirsiniz lakin bekleyince daha hoş oluyor.
Evvelce ısıtılmış 200 derece fırında alt üst ayarda üzeri kızarana kadar pişirelim. Benim fırınımda 200 derecede 20-25 dk da üzeri kızarıp pişiyor.
Fırından çıkan böreği dilediğiniz üzere servis edebilirsiniz
Not: Dikdörtgen borcam kullandım siz boyutu daha büyük olmayan istediğiniz kalıbı tepsiyi kullanabilirsiniz .5 yufka için benim kullandığım borcam ülkü oldu .

Pratik Nefiss Kurtarıcı Bir Börek Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Kıymalı Börek ( Çok Nefiss ) Tarifi İçin Malzemeler 7 tane yufka 1 su bardağı sıvı yağ 1/2 (yarım) su bardağı süt 1 tane maden suyu 1 tane kabartma tozu Kıymalı harç için 300-400 gram kıyma 3 tane iri kuru soğan Tuz Karabiber ( bolca kullandım ) 1/2 (yarım) su bardağı sıvı yağ Üstüne sürmek için...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
2 Yufkadan Pratik Börek Nefissss Tarifi İçin Malzemeler 2 tane yufka 1 tane yumurta Yarım su bardağı süt Yarım çay bardağından bir tik sıvı yağ İç harcı için; Kasar peyniri İsteyen (Kıyma patates) koyabilir canınız nasıl isterse 2 Yufkadan Pratik Börek Nefissss Tarifi Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Patatesli Dilim Börek (Efsane Buzluk Böreği) Tanımı İçin Malzemeler 3 tane yufka İçi için 5 tane patates 1 tane soğan 1 yemek kaşığı toz kırmızı biber Karabiber Pulbiber Tuz 3 yemek kaşığı zeytinyağı Sosu için Yarım su bardağı sulu yoğurt Yarım çay bardağı sıvı yağ Üzeri için Yumurta sarısı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
En Lezzetli En Pratik Börek Tanımı Üstelik Yalnızca 3 Yufkayla İçin Gereçler 3 adet yufka 400 gram kadar lor peyniri 4-5 kol maydanoz Yarım su bardağı su – 100 ml Yarım su bardağı sıvı yağ – 85 ml 2 yemek kaşığı un – 30 gram 2 yemek kaşığı nişasta – 30 gram 1 adet yumurta sarısı 3 yemek kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Kaşarlı Patatesli Börek (El Açması Tadında) Tarifi İçin Malzemeler 3 adet böreklik yufka 1 su bardağından biraz eksik sıvı yağ 1 şişe soda 2 yemek kaşığı yoğurt 1 yemek kaşığı sirke İç harcı için; 5 orta boy patates 1 adet kurusoğan Yarım yemek kaşığı salça 1 tatlı kaşığı pul biber...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
Üst Alt