Son konular

Puf Puf Kabaran Mayalı Pişi

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Puf Puf Kabaran Mayalı Pişi Tanımı İçin Gereçler
1 paket instant maya
3 su bardağı un
2 su bardağı ılık su
1 buçuk çay kaşığı tuz
1 çay çay kaşığı şeker
Maya için
1 su bardağı ılık su
Kızartmak için
2 su su bardağı yağ

Puf Puf Kabaran Mayalı Pişi Tanımı Yapılışı

Öncelikle maya ve şeker i 1 su bardağı ılık suya koyup ağzını kapatıp bi 15 20 dakika bekletiyoruz
Mayamız etkinleştiğini göreceksiniz esasen daha sonra unu aldığımız kabın içine mayamızı koyuyoruz
Tuzunu atıp yavaş yavaş yoğurmaya başlıyoruz azar azar unu ekleyip yoğurmaya devam ediyoruz. Yumuşak çok hafif ele yapışan bi hamur olacak ağzını kapatıp 40 dakika ılık ortam da hamurumuzun düzgünce kabarmasını bekliyoruz.
Şayet kahvaltıya yapacaksanız akşamdan yoğurup ağzını kapatıp buz dolabında sabaha kadar bekletebilirsiniz ben o denli yapıyorum genelde ayrıyeten ne kadar bekletirseniz o kadar maya daha çok etkinleşmiş olur ve hamurumuz yavaş yavaş sabaha kadar dinlenerek kabarır.
Daha sonra merdane yahut oklava ile açıp hamuru istediğimiz üzere kesiyoruz ben su bardağıyla kestim kızgın yağ a atıp altlı üstlü kızartıyoruz. Aslında yağa atınca çabucak kabardığını göreceksiniz bizim kahvaltıların vazgeçilmezi pişi.Yapacaklara şimdiden.Afiyet olsun

Similar threads

• Soru
Puf Puf Kabaran Pişi Tarifi İçin Malzemeler 1 su bardağı ılık su 3 su bardağı un 1 yemek kaşığı kuru maya 1 tatlı kaşığı şeker 1.5 tatlı kaşığı tuz Kızartma için sıvı yağ Puf Puf Kabaran Pişi Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Bütün malzemeleri karıştırıp yumuşak bir hamur elde...
Cevaplar
0
Görüntüleme
29
  • Soru
Puf Puf Kabaran Mayalı Poğaça Tanımı İçin Gereçler 2 su bardağı ılık su 1 su bardağı sıvı yağ 1 yumurta 1 tatlı kaşığı tuz 2 yemek kaşığı şeker 1 buçuk paket instant maya Aldığı kadar un İç Harcı İçin Peynir Maydanoz (İsteğe bağlı) Puf Puf Kabaran Mayalı Poğaça Tanımı Yapılışı Öncelikle 2 su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
25
  • Soru
Puf Puf Kabaran Mayalı Poğaça Tarifi İçin Malzemeler 1 su bardağı ılık su 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı yoğurt 2 adet yumurta akı (Sarısı üzerine) 1 paket kuru maya 2 yemek kaşığı şeker 2 çay kaşığı tuz 6 su bardağı un İç malzemesi : Maydanozlu peynirli Zeytinli Kaşar peynirli Üzeri için ...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
  • Soru
Puf Puf Kabaran Pişi Tanımı İçin Gereçler 1 su bardağı süt Yarım su bardağı ılık su 1 paket kabartma tozu Aldığı kadar un Tuz Kızartmak için; Sıvı yağ Puf Puf Kabaran Pişi Tanımı Yapılışı Yoğurma kabının içine süt, su, tuz ve kabartma tozunu alalım . Üzerine yavaş yavaş unu ekleyerek yumuşak...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Puf Puf Kabaran Mayalı Pizza Poğaça (Videolu) Tanımı İçin Materyaller 1 su bardağı ılık süt 1 su bardağı ılık su 4 yemek kaşığı toz şeker 2 tepeleme çay kaşığı tuz 1 yumurta 1 su bardağı sıvı yağ 2 paket kuru maya 6-7 su bardağı un Üzeri için; 1 domates 1 biber 4 adet sosis Sos için; 1 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
Üst Alt