Pufpuf Kabaran Poğaça

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Pufpuf Kabaran Poğaça Tarifi İçin Malzemeler
250 gram margarin veya tereyağı
1 çay bardağı ılık süt
1 çay bardağı ılık su
2 adet yumurta (1 inin sarısı ayrılacak)
2,5 yemek kaşığı şeker
1 tatlı kaşığı tuz (Silme)
1 çay bardağı sıvı yağ
1 paket toz maya
Un (Alabildiği kadar)
İçine:
Zeytin/ peynir
Üzerine:
1 adet yumurta sarısı
1 çay kaşığı pekmez
Susam
Çörek otu

Pufpuf Kabaran Poğaça Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Öncelikle yoğurma kabımıza ılık suyunuzu, sütümüzü ve şekerimizi koyup, bir paket toz mayamızı ekliyoruz. Malzemelerimizi özleşmesi için çırpıyoruz.
Daha sonra un hariç tüm malzemeleri koyup tekrar karıştırıyoruz.
Unumuzu yavaş yavaş eklemeye başlıyoruz. Kıvamını aldıktan sonra mayalanması için 1 saat beklemeye alıyoruz.
Mayalanan hamurumuzu tezgahımızı alarak mandalina büyüklüğünde parçalara ayırıyoruz.
İsteğe bağlı olarak ister yuvarlak ister burma şekli verebilirsiniz.
Ben bir kaç tane bezenin içine margarin sürerek burma şekli yaptım. Sade olarak sundum.
Peynirli ve zeytinli olarak içi dolgulu iki çeşit yaptım.
Tepsiye koyduğumuz poğaçalarımızı 10 dk tepsi mayasına bırakabilirsiniz. Hazır olan poğaçalarımızın üzerine yumurta sarısını sürebilirsiniz.
Çörek otu ve susam yardımıyla süsledikten sonra 180 derece turbo fırında üzeri kızarana kadar pişirmeye bırakıyoruz.
İlk ısısı giderildikten sonra servise hazır afiyet olsun. ).
Pufpuf Kabaran Poğaça Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Puf Puf Kabaran Örgü Poğaça Tarifi İçin Malzemeler 2 çay bardağı ılık su (250ml) 2 çay bardağı ılık süt (250ml) 2 yumurta akı 1 su bardağı sıvı yağ (200ml) 8 su bardağı un 1 paket kuru maya 3 yemek kaşığı şeker 2 yemek kaşığı yoğurt 1 yemek kaşığı tuz Üzeri için; 2 adet yumurta sarısı Haşhaş...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Puf Puf Kabaran Poğaça Tanımı İçin Gereçler 2 yumurta akı Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı ılık süt 1 çay bardağı ılık su 3 tatlı kaşığı tozşeker 1 tatlı kaşığı tuz 1 paket kuru maya 1 yemek kaşığı yumuşamış tereyağ 8 çay bardağı un İç gereci; Peynir Üzeri için; Yumurta sarısı Çörek otu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Puf Puf Kabaran Yumuşacık Poğaça Tarifi İçin Malzemeler 1 su bardağı ılık süt 1 su bardağı ılık su 1 paket yaş maya (İnstantta kullanabilirsiniz) 1 su bardağı sıvı yağ 1 adet yumurta akı (Sarısı üstüne) 4 yemek kaşığı şeker 1 yemek kaşığı tuz 5.5-6 su bardağı un İçi için; Peynir (patates...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Poğaça (Sodalı Kabaran Enfes Poğaça) Tarifi İçin Malzemeler 1 şişe soda 1 paket yaş maya Yarım su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı ılık süt 1 tatlı kaşığı tuz 2 yemek kaşığı toz şeker 1 yumurta sarısı (Üzerine sürmek için ) 3 – 4 su bardağı (Kulak memesi kıvamına gelene kadar ) İçine lor peyniri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Pastane Poğaçası (Çok Kabaran Yumuşacık Poğaça) Tanımı İçin Materyaller ︎5 yumurta (Yumurtalar büyükse 4 adet kâfi, ikisinin sarısı üzerine) ︎1 su bardağı ılık su ︎1 su bardağı ılık süt ︎1 çay bardağı sıvı yağ ︎150 gram tereyağı (Ben marketlerde sat paket teremyağ ile yaptım yarısından biraz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
Üst Alt