Son konular

Ramazan Güllacı (Videolu)

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,938
Ramazan Güllacı Tanımı İçin Malzemeler
1 paket güllaç (10 adet)
2 litre süt
2 su bardağı toz şeker
1 çay bardağı pudra şekeri
1 çay bardağı hindistan cevizi (arası ve üzeri için 3 yemek kaşığı gülsuyu)
1 kase kabukları soyulmuş ceviz
Üzerini süslemek için;
Hindistan cevizi
Antep fıstığı
Tomurcuk güller

Ramazan Güllacı Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
1 lt süt ile toz şekeri tencereye alalım.
Ocağın altını açıp karıştırarak şekerin erimesini sağlayalım.
Diğer 1 lt sütü ve gülsuyunu ek edelim.
Karıştıralım, parmağımızla denetim edip ılık biçimde ocaktan alalım.
Güllacı ortadan ikiye keselim, yapacağımız borcama bir kepçe süt dökelim ve güllacı içine alalım.
Düz kenarı borcamın uzun kenarına gelecek halde koyalım.
Üzerine süt dökelim. İkinci güllacı da parlak tarafları üste gelecek biçimde düz kısmı karşı kenara gelecek formda yerleştirelim.
Borcama yerleştirdikçe, üzerine orta ara hindistan cevizi ve pudra şekeri(pudra şekerini küçük süzgeçle serpelim) serpelim.
5 güllacı da birebir halde yapalım ortasına ben ceviz koydum, karartmaması için akşamdan ıslatıp kabuklarını soydum. Fındık da kullanabilirsiniz.
Kalan 5 güllacı da tıpkı halde yapalım.
Kalan sütü çektikçe orta ara her tarafına dökelim.
Tamamen çekince istediğimiz biçimde üzerini süsleyip buzdolabına koyalım. Herkese güzel ramazanlar.
Ramazan Güllacı Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Ramazan Güllacı Tanımı İçin Malzemeler 7 adet güllaç yaprağı 1 litre süt+2 su bardağı süt 1,5 su bardağı şeker 1 paket vanilya 1 kase rondoda çekilmiş ceviz içi Üzeri için; Fıstık tozu,dondurulmuş vişne(istediğiniz üzere süsleyebilirsiniz) Ramazan Güllacı Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
Ramazan Ayının Hafif Tatlısı Güllaç Tanımı İçin Malzemeler 1.5 litre süt 2 su bardağı şeker 1 yemek kaşığı gül suyu 1 bardak çekilmiş ceviz 10 yaprak güllaç Üzeri için; Ceviz Toz antep fıstığı Şeker böğürtlen Ramazan Ayının Hafif Tatlısı Güllaç Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Güllaç Tarifi İçin Malzemeler 20 yaprak güllaç 1-5 litre süt 2-5 su bardağı toz şeker 1 bardak iri çekilmiş ceviz veya fıstık Üzerine 8 adet ceviz Göz kararı hindistan cevizi Güllaç Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Süt ve şekeri bir tencereye alın. Süt kaynamadan şekeri eriterek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Kremalı Güllaç Tanımı İçin Malzemeler 8-9 yaprak güllaç 1,5 lt süt 1,5 su bardağı şeker 1 paket krema 1 paket vanilya Ceviz,fındık,fıstık (hangisini isterseniz) Üzeri için; Çilek,ceviz (Dilediğiniz gereçleri kullanabilirsiniz) Kremalı Güllaç Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır İlk...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Cevizli Güllaç Tanımı İçin Malzemeler Kullanılan su bardağı 200ml 400 gr güllaç yaprağı 2 litre süt 2 su bardağı toz şeker 200 gram ceviz (birazını üzerini süslemek için ayırdım.) Üzerine: Çilek Cevizli Güllaç Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Güllacın şerbeti için, 2litre sütü ve 2...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Üst Alt