Sarımsaklı Tarhana Çorbası

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Sarımsaklı Tarhana Çorbası Tarifi İçin Malzemeler
1 çorba kaşığı sıvı yağ ve 1 çorba kaşığı tereyağı
4 çorba kaşığı tarhana
1 litre sıcak su
Nane
Tuz
1 yemek kaşığı salça

Sarımsaklı Tarhana Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Önce tarhanamızı bir kase ye koyalım.
İçine su koyup karıştıralım,.
Daha sonra tencereye yağı koyup eritelim.
Sonra salçayı ve naneyi ekleyip karıştıralım.
Sıcak suyu da ekleyip karıştıralım.
Daha sonra tarhanamızı ve tuzu da içine ekleyelim ve kaynamaya başladıktan sonra 5-10 dk daha kaynatıp altını kapatalım. Afiyetle yiyin
Sarımsaklı Tarhana Çorbası Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Tarhana Çorbası Tarifi İçin Malzemeler Yarım kase tarhana İsteğe bağlı kuru biber Bir tutam nane Bir tutam tuz 1 yemek kaşığı zeytin yağı 1 yemek kaşığı toz biber (salça da kullanabilirsiniz) 3 diş sarımsak Kaynar su Tarhana Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Suyumuzu ketılda...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Tarhana Çorbası Tanımı İçin Gereçler 2 yemek kaşığı domates salçası 4 yemek kaşığı sıvı yağ ( tereyağı da tercih edebilirsiniz 2 yemek kaşığı kâfi olacaktır) 8 su bardağı soğuk su 4 yemek kaşığı toz tarhana Tuz Nane Tarhana Çorbası Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Sıvı yağ ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Tarhana Çorbası (Trakya) Tanımı İçin Gereçler 150 gram tarhana 4 .5 su bardak su 1 çorba kaşığı tereyağı Tarhana Çorbası (Trakya) Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Tarhanamızı bir bardak suda eritiyoruz. Tencerede tereyağını eritelim. Üzerine suda erittiğimiz tarhanamızı koyup kalan...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Miss Üzere Kokan Tarhana Çorbası Tanımı İçin Materyaller 3 yemek kaşığı tarhana (Kaç kişilik yapılacaksa+1 yemek kaşığı ekliyoruz benim ki 3 kişilik çorba 3 yemek kaşığı kattım) 1 diş sarımsak 1 yemek kaşığı salça (Ben acı biber salçası kullandım domates salçasıda olur) 1 tatlı kaşığı kuru nane...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Tarhana Çorbası Tanımı İçin Malzemeler 5 yemek kaşığı kuru tarhana 2 yemek kaşığı zeytinyağı 8 su bardağı su Tuz Tarhana Çorbası Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Tarhanamızı tencereye alıp, üzerine 3 bardak sıcak su ekleyip, karıştırıyoruz. Bu biçimde 10 dakika bekletiyoruz (Arada...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
Üst Alt