Son konular

Sebzeli Bulgur Pilavı

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Sebzeli Bulgur Pilavı Tanımı İçin Gereçler
2 su bardağı bulgur
1 baş kuru soğan
1 adet çarliston biber
1 adet küçük kapya biber
1 adet domates
1 yemek kaşığı salça
4 yemek kaşığı zeytinyağı
1 yemek kaşığı iç yağı yoksa tereyağıda olabilir
1 su bardağı kemik suyu yoksa kural değil
3 su bardağı sıcak su
Tuz
Pul biber

Sebzeli Bulgur Pilavı Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Tencereye zeytinyağı doğranmış soğan,yeşil biber, kırmızı biberi doğradım.
İç yağı (tereyağı da olur) ekledim daima bir arada çevirerek pembeleştirdim.
Domatesi soyup küp küp doğradım.
Bir kaşık salçayı da ekledim bir kaç sefer karıştırdım.
Yıkayıp süzdüğüm bulguru ekleyip kemik suyu eği ile (şart değil bende olduğu için kullanıyorum) 3 bardak sıcak suyu ekledim.
Tuz, pul biber ekleyip kısık ateşte suyunu çekene kadar pişirdim.
Yarım saat kadar dinlendirip servis yaptım.
Sebzeli Bulgur Pilavı Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Mantarlı Bulgur Pilavı Tanımı İçin Gereçler 500 gram kültür mantarı 1 su bardağı bulgur 3 su bardağı su 2 yemek kaşığı zeytinyağı 1 yemek kaşığı sadeyağ yahut tereyağ 2 orta uzunluk kuru soğan 1 adet havuç 1 adet kırmızı biber 2 adet yeşil sivri biber 2 adet domates (mevsiminde olmazsa domates...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Sebzeli Bulgur Pilavı Tarifi İçin Malzemeler 2 su bardağı iri bulgur 4 su bardağı sıcak su 1 adet patlıcan 1 adet kırmızı biber 1 büyük soğan 1 adet yeşil biber 1 adet domates (Ben biberli konserve kullandım) 1 tavuk bulyon (Varsa tavuk suyu) 1 çorba kaşığı biber salçası Sıvı yağ Tuz Sebzeli...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Sebzeli Bulgur Pilavı Tanımı İçin Materyaller 1 buçuk su bardağı iri bulgur 1 buçuk su bardağı garnitür 1 adet tavuk suyu tablet 1 çay kaşığı tuz 3 su bardağı su 2 yemek kaşığı tereyağı Biraz sıvı yağ Sebzeli Bulgur Pilavı Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Sıvı yağ ile bulgur kavuralım...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Yufka (Şebit) Üzerine Sebzeli Bulgur Pilavı Tarifi İçin Malzemeler 2 orta boy patates 1 orta boy soğan 4 adet yeşil biber 1 adet orta boy domates 1 çay bardağı zeytinyağı 2,5 yemek kaşığı tereyağı 2 pet bardak kemik suyu 2,5 su bardağı bulgur 1 tatlı kaşığı biber salçası 1 tatlı kaşığı pul biber...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Sebzeli Bulgur Pilavı (Meyhane Pilavı) Tanımı İçin Materyaller 2 su bardağı iri bulgur 3 adet domates 2 adet patlıcan 2 adet yeşil biber 2 adet kapya biber 2 adet soğan 2 yemek kaşığı tereyağı 2 yemek kaşığı salça 3 diş sarımsak Tuz,karabiber,kimyon Yarım su bardağı zeytinyağı Sebzeli Bulgur...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
Üst Alt