Son konular

Sebzeli Bulgur Pilavı

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Sebzeli Bulgur Pilavı Tanımı İçin Malzemeler
2 su bardağı bulgur
1 adet patates
1 adet kabak
1 adet soğan
1 diş sarımsak
1 adet kapya biber
1 adet sivri biber
1 su bardağı domates konservesi yoksa 3- 4 adet domates
1 yemek kaşığı biber salçası
1 tatlı kaşığı domates salçası
1 er yaralı kaşığı karabiber, kırmızı pul biber
Tuz
Sıcak su

Sebzeli Bulgur Pilavı Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Soğanı, sarımsağı yağda kavuralım.
İçerisine patates ,kabağı biberleri ek edelim güzelce kavurmaya devam edelim.
Ardından salçamızı ekleyelim, salça da kavrulduktan sonra domates konservemizi de ekleyelim.
Sebzeler kavrulduktan sonra bulgur ve baharatları ek edelim.
Bir kaç dakika kavrulan bulgurumuza suyumuzu ve tuzu da ek ederek kısık ateşte pişirelim.
Ben biraz sulu sevdiğimden çok hafif sulu bırakıyorum bu tercihe kalmış.
Yanında cacık ve yufka ekmek ile on numara bir yemek oluyor deneyen herkese afiyetler olsun
Sebzeli Bulgur Pilavı Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Sebzeli Bulgur Pilavı Tanımı İçin Malzemeler 1 adet orta uzunluk soğan 2 adet domates 2 adet yeşil biber (kışlık domates biber sosu da olur ) 3 diş sarımsak 1 yemek kaşığı domates salçası Yarım çay bardağı sıvı yağ 2 su bardağı bulgur 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı pul biber Sebzeli Bulgur...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Sebzeli Bulgur Pilavı Tanımı İçin Malzemeler 1 yemek kaşığı tereyağı Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 adet orta uzunluk soğan 1 adet kapya biber 1 adet çarliston biber 1 adet küçük uzunluk patates Yarım yemek kaşığı domates salçası Yarım yemek kaşığı biber salçası 1 ,5 su bardağı pilavlık bulgur 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Sebzeli Bulgur Pilavı Tanımı İçin Materyaller 1 adet orta uzunluk soğan 2 adet orta uzunluk patates 5 adet yeşil biber 2 adet domates 1 yemek kaşığı salça 1 yemek kaşığı biber sos (Olmasa da olur ) 3 yemek kaşığı sıvı yağ 2 yemek kaşığı tereyağı 3 su bardağı bulgur Tuz Sıcak su Sebzeli Bulgur...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Sebzeli Bulgur Pilavı Tarifi İçin Malzemeler 2 adet patlıcan 1 adet soğan 1 adet kırmızı biber 2 diş sarımsak 1 adet kabak 1 yemek kaşığı biber salçası 1 yemek kaşığı domates salçası 1.5 su bardağı bulgur 3 yemek kaşığı sıvı yağ 1 yemek kaşığı tereyağı Tuz Kaynar su Sebzeli Bulgur Pilavı Tarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Sebzeli Bulgur Pilavı Tarifi İçin Malzemeler 4 tane sivri biber 2 tane küçük soğan 3 tane domates Sıvı yağ 2 su bardağı iri bulgur 1 adet tavuk bulyon (Ben knor markasını kullandım) 1 yemek kaşığı domates salçası Sıcak su Baharatlar; Tuz Karabiber Toz pul biber Kırmızı pul biber Sebzeli Bulgur...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt