Son konular

Sebzeli Bulgur Pilavı

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Sebzeli Bulgur Pilavı Tanımı İçin Materyaller
1 buçuk su bardağı iri bulgur
1 buçuk su bardağı garnitür
1 adet tavuk suyu tablet
1 çay kaşığı tuz
3 su bardağı su
2 yemek kaşığı tereyağı
Biraz sıvı yağ

Sebzeli Bulgur Pilavı Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Sıvı yağ ile bulgur kavuralım.
Sonra 3 su bardağı kaynamış su ekledim.
Üzerine garnitür, tavuk suyu, tablet, tuzunu ekleyip karıştırdım.
Kısık ateşte suyunu çekene kadar pişirdim.

Similar threads

• Soru
Sebzeli Pirinçli Mısırlı Bulgur Pilavı Tanımı İçin Materyaller 1 çay bardağı basmati pirinç 1 çay bardağı bulgur 1 çay bardağı mısır 1 adet kapya biber 1 adet yeşil biber 1 kahve fincanı sıvı yağ 1 yemek kaşığı tereyağı 1 tablet tavuk bulyon 1 çay kaşığı karabiber Sebzeli Pirinçli Mısırlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Sebzeli Bulgur Pilavı Tanımı İçin Gereçler 2 su bardağı bulgur 1 baş kuru soğan 1 adet çarliston biber 1 adet küçük kapya biber 1 adet domates 1 yemek kaşığı salça 4 yemek kaşığı zeytinyağı 1 yemek kaşığı iç yağı yoksa tereyağıda olabilir 1 su bardağı kemik suyu yoksa kural değil 3 su bardağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Mantarlı Sebzeli Bulgur Pilavı Tanımı İçin Materyaller 200 gram mantar 1 ,5 su bardağı bulgur 1 adet soğan 2 adet domates 2 kısım kereviz sapı ve yaprağı 3 adet yeşil biber 4 kaşık kadar haşlanmış süt mısır 1 tatlı kaşığından az salça 2-3 yemek kaşığı sıvı yağ 2 su bardağı tavuk suyu Mantarlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Sebzeli Bulgur Pilavı Tarifi İçin Malzemeler 2 su bardağı iri bulgur 4 su bardağı sıcak su 1 adet patlıcan 1 adet kırmızı biber 1 büyük soğan 1 adet yeşil biber 1 adet domates (Ben biberli konserve kullandım) 1 tavuk bulyon (Varsa tavuk suyu) 1 çorba kaşığı biber salçası Sıvı yağ Tuz Sebzeli...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Sebzeli Ve Tavuklu Bulgur Pilavı Tanımı İçin Gereçler 3 tane kuru soğan 2-3 tane yeşil biber 2 tane domates Yarım tavuk göğsü 1,5 yemek kaşığı domates salçası 2 su bardağı bulgur 6 su bardağı su Tuz ve sıvı yağ Sebzeli Ve Tavuklu Bulgur Pilavı Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
Üst Alt