Son konular

Sebzeli Bulgur Pilavı

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Sebzeli Bulgur Pilavı Tarifi İçin Malzemeler
2 su bardağı iri bulgur
4 su bardağı sıcak su
1 adet patlıcan
1 adet kırmızı biber
1 büyük soğan
1 adet yeşil biber
1 adet domates (Ben biberli konserve kullandım)
1 tavuk bulyon (Varsa tavuk suyu)
1 çorba kaşığı biber salçası
Sıvı yağ
Tuz

Sebzeli Bulgur Pilavı Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Tüm malzemeleri küçük küçük küp küp doğrayın.
Yağı tencereye alın ve soğanları ekleyin salçayla kavurun.
Daha sonra sırasıyla biber ve patlıcanı ekleyin karıştırın, bulyonu ekleyin eritin.
Son olarak domatesleri ekleyin malzemeler özdeşleşene kadar pişsin. (ben yarım kavanoz konserve ekledim).
Bulguru ekleyin suyunu ekleyip karıştırın kapağını kapatın.
Suyunu kurutunca ocaktan alın üzerini örtüp bi 10 dk dinlendirin. Vee hazır … afiyetler olsun .
Sebzeli Bulgur Pilavı Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Sebzeli Bulgur Pilavı Tarifi İçin Malzemeler 4 tane sivri biber 2 tane küçük soğan 3 tane domates Sıvı yağ 2 su bardağı iri bulgur 1 adet tavuk bulyon (Ben knor markasını kullandım) 1 yemek kaşığı domates salçası Sıcak su Baharatlar; Tuz Karabiber Toz pul biber Kırmızı pul biber Sebzeli Bulgur...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Sebzeli Bulgur Pilavı Tarifi İçin Malzemeler 4 yemek kaşığı sıvı yağ / tereyağ 1 adet soğan 1 adet yeşil biber 1 adet kırmızı biber 1 adet patlıcan 1 kase mantar 2 adet domates 2 yemek kaşığı salça (Biber salçası) 1,5 su bardağı bulgur 1,5 tatlı kaşığı tuz 4, 5 su bardağı sıcak su Sebzeli...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Yufka (Şebit) Üzerine Sebzeli Bulgur Pilavı Tarifi İçin Malzemeler 2 orta boy patates 1 orta boy soğan 4 adet yeşil biber 1 adet orta boy domates 1 çay bardağı zeytinyağı 2,5 yemek kaşığı tereyağı 2 pet bardak kemik suyu 2,5 su bardağı bulgur 1 tatlı kaşığı biber salçası 1 tatlı kaşığı pul biber...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Sebzeli Bulgur Pilavı Tarifi İçin Malzemeler 1 su bardağı bulgur 1 adet soğan 1 adet kapya biber 1 adet yeşil biber Yarım yemek kaşığı salça 1 yemek kaşığı tereyağı 1 adet bulyon Tuz Pul biber Sebzeli Bulgur Pilavı Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Soğanı ve biberleri doğrayıp bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Sebzeli Bulgur Pilavı Tanımı İçin Malzemeler 2 su bardağı pilavlık bulgur 2 kaşık zeytinyağı 2 kaşık tereyağı 1 adet domates (Küp küp doğranmış) 1 adet yeşil biber (Küp küp doğrayın) 1 adet kapya biber (Küp küp doğrayın) 3 bardak sıcak su 1 adet soğan (Küp küp doğranmış) 1 tatlı kaşığı salça 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
Üst Alt