Son konular

Sebzeli Patates Köfte

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Sebzeli Patates Köfte Tanımı İçin Materyaller
1 adet yumurta
1 adet havuç
2 adet patates
4-5 yemek kaşığı un
1 tane biber
Biraz maydanoz
Biraz dereotu
Tuz
Yarım kesilmiş yeşil soğan
Kızartma için:
Sıvı yağ

Sebzeli Patates Köfte Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Patatesler tencerede kabuğu soyulduktan sonra haşlanır.
Haslanan patatesler süzülür.
Patatesler çatalla ezilir.
Havuç yumurta un biber ve öteki yeşillikler kaseye atılır.
Tuz ve baharatlar eklenip karıştırılır ve yoğurulur.
Köfte hali verilir.
Çok az yağda orta ateşte pişirilir.
Yanında yoğurtla servis edilir afiyet olsun

Similar threads

• Soru
Sebzeli Sulu Köfte Tarifi İçin Malzemeler Köftesi için: 500 gram kıyma 1 adet yumurta 1 adet rendelenmiş soğan(suyu sıkılmış) 1 adet rendelenmiş sarımsak Yarımdan 1 parmak fazla galeta unu Avuç içi kadar ekmek içi (Islatılmış sıkılmış-ben buzluktan kıyma çıkardığım için daha sulu oluyor kıyma...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Püre Yatağında Sebzeli Misket Köfte (Videolu) Tanımı İçin Materyaller 400-500 gram kıyma 1 soğan rendesi 1-2 diş sarımsak rendesi 2 yemek kaşığı galeta unu 1 yumurta (Ben kullanmadım) 1 çay kaşığı tuz, 1/2 (yarım) çay kaşığı baharatlar (Karabiber pul biber kimyon kırmızı toz biber ) 1 kahve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Sebzeli Sulu Köfte Tanımı İçin Malzemeler Köftesi için: 250 gram kıyma 1 çay bardağı bulgur 1 adet yumurta 1 adet kuru soğan rendelenmiş 3 diş sarımsak 1 çay kaşığı nane 1 çay kaşığı pul biber 1 çay kaşığı kimyon 1 çay kaşığı tuz 2 yemek kaşığı un Sebzeler: 1 su bardağı bezelye 3 adet patates 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
24
  • Soru
Sebzeli Misket Köfte (15 Dakikada Fırında) Tanımı İçin Gereçler Zerzevat Garnitür İçin; 1 orta uzunluk patates 1 adet kapya biberi 1 adet havuç 1 su bardağı haşlanmış bezelye Köfte İçin; 300 gram kıyma 1 adet soğan 1 diş sarımsak 2 yemek kaşığı galeta unu 1 tatlı kaşığı tuz 1/2 (yarım) çay...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Çanak Köfte Tanımı İçin Materyaller 500 gram kıyma (Dana ve koyun karışık kıyma kullanıyorum) 1 adet orta uzunluk soğan 3 diş sarımsak Yarım su bardağından biraz fazla ekmek içi 1 adet yumurta Karabiber Pulbiber Kimyon Kekik Tuz Patates Püresi İçin 5 adet orta uzunluk patates 1,5 yemek kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
Üst Alt