Sebzeli Tavuklu Noodle

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Sebzeli Tavuklu Noodle Tarifi İçin Malzemeler
200 gram çubuk makarna
5 yemek kaşığı sıvıyağı
150 gram tavukgöğsü
1 büyük havuç
7-8 brokoli çiçekleri
1 kırmızı soğan
1/2 (yarım) yeşil etli biber
1/2 (yarım) kırmızı etli biber
8 küçük mantar
1 tatlı kaşığı sambal oelek
6-7 yemek kaşığı soya sosu

Sebzeli Tavuklu Noodle Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Makarnayı haşlayıp kenara alın. Tüm sebzeleri uzunlamasına ve ince şekilde doğrayın. 3 yemek kaşığı sıvı yağı tavada kızdırıp, doğranmış tavuk göğsünü kızartıp kenara alın.
Aynı tavaya 2 yemek kaşığı yağ ekleyip, tüm sebzeleri sırasıyla ekleyin. Önce havuç, brokoli, soğan ve paprikaları tavaya alın. 3 yemek kaşığı su ekleyip, kapağı kapalı hafif pişirin.
Mantarlarıda ekleyip, kısa pişirdikten sonra tavuk ekleyin birkaç dakika kavurduktan sonra makarnayıda tavaya ekleyin. Son olarak soya sosunu ve sambal oelek ilave edip karıştırın.
Tuz kullanmadım soya sosunda yeterince tuz var. Sebzeleri kendinize göre ayarlayabilirsiniz, çoğaltıp azaltabilirsiniz. Afiyet olsun.
Sebzeli Tavuklu Noodle Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Sebzeli Tavuklu Spagetti (Yalancı Noodle) Tarifi İçin Malzemeler 1 paket spagetti (veya noodle) 1 adet kabak 1 adet havuç 1 adet yeşil biber 1 adet kapya biber 2 sap brokoli 2 sap karnabahar 2 parça tavuk Yarım çay bardağı sıvı yağ Yarım çay bardağı soya sosu 1 yemek kaşığı susam Tuz Sebzeli...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Tavuklu Sebzeli Noodle Tanımı İçin Materyaller 400 gram tavuk (göğüs yahut but) 4 kesim noodle 2 adet havuç 1 sap pırasa 1 adet kuru soğan 8-10 adet mantar 3 diş sarımsak 1 adet kırmızı biber 1 adet yeşil biber (küçükse 2) 1 avuç yeşil soğan 3 yemek kaşığı soya sosu (isteğe nazaran...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Sebzeli Tavuklu Noodle Tarifi İçin Malzemeler 1 paket noodle Yarım kilo tavuk göğsü Brokoli 2 adet havuç 2 adet yeşil biber 1 adet kırmızı biber 3 yemek kaşığı soya sosu 3-4 dal taze soğan Zeytinyağı Tuz Karabiber 1 yemek kaşığı bal Sebzeli Tavuklu Noodle Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
  • Soru
Acayip Lezzetli Sebzeli Noodle Tarifi İçin Malzemeler Ben bi kişilik yapmıştım size iki kişilik tarif vereyim; 2 paket noodle ben tavuklu kulandım 1-2 kapya biber ben bi kapya bir sarı paprika biberi kulandım 1 çorba kasesi temizlenmiş brokoli (çiçek çiçek) 2 diş sarımsak 1 yemek kaşığı biber...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Tavuklu Ve Sebzeli Noodle Tanımı İçin Malzemeler 4 adet noodle 200 gram tavuk göğsü 1 adet kapya biber 1 adet havuç 6 adet brokoli 2 yemek kaşığı zeytinyağı 3 yemek kaşığı soya sosu 1 yemek kaşığı sirke 1 çay kaşığı tuz Tavuklu Ve Sebzeli Noodle Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Küp...
Cevaplar
0
Görüntüleme
26
Üst Alt