Son konular

Şeftali Reçeli

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Şeftali Reçeli Tarifi İçin Malzemeler
10 orta boy sert şeftali
4 su bardağı toz şeker
1 çay kaşığı ucu limon tuzu
1 çay kaşığı tereyağı ya da margarin

Şeftali Reçeli Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Şeftaliler soyulup, istenilen şekilde doğranır.
Derin bir tencereye biraz şeftali 1 bardak toz şeker şeklinde tüm şeftali ve şeker eklenir.
Ben geceden yapıyorum ve sabaha kadar bu şekilde bekletiyorum.
Sabaha kadar bekletince şeftali suyunu salıyor.
Sabah ocağa alıyorum ilk önce kısık ateşte iyice şekeri eriyene kadar pişiriyorum.
Daha sonra 20 dakika kadar orta ateşte suyu kıvam alana kadar pişiriyorum.
Kapatmadan 5 dakika önce tereyağı ve limon tuzunu ekliyorum.
Sıcak olarak kavanozlara koyup yeni kapak ile sıkıca kapatıp 1 gün ters şekilde bekletiyorum. Afiyet olsun.
Şeftali Reçeli Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Şeftali Reçeli Tanımı İçin Materyaller 4 kilo şeftali 4 su bardağı şeker Yarım limon suyu 1 tatlı kaşığı tereyağı Şeftali Reçeli Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Şeftalilerimizi güzelce yıkayıp orta büyüklükte küp küp doğrayalım. Doğradığımız şeftalileri büyük bir tencereye alalım ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Şeftali Reçeli Tanımı İçin Materyaller 1,5 kg şeftali (sertlerinden) 2 su bardağı toz şeker Şeftali Reçeli Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Şeftalilerin kabuklarını soyup çekirdeklerini çıkaralım. Tencereye istediğimiz formda doğrayalım. Üzerine toz şeker ilave edip kapağını kapatalım. Bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Şeftali Reçeli Tarifi İçin Malzemeler 1 kg şeftali 3 su bardağı şeker Yarım limon suyu veya bikaç adet küçük limon tuzu Şeftali Reçeli Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Şeftalileri güzelce yıkıyorum. Tencereye doğruyorum. Üzerine şekeri de döküp kapağını kapatıyorum sabaha kadar...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Cam Üzere Berrak Şeftali Reçeli Tanımı İçin Materyaller 2 kg sert şeftali 1.5 kg toz şeker 4-5 adet karanfil 1 tatlı kaşığı tereyağı yahut margarin 1 çay kaşığı dolu (olmayacak) limon tuzu 1 yemek kaşığı karbonat Cam Üzere Berrak Şeftali Reçeli Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Şeftalileri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Şeftali Reçeli Tarifi İçin Malzemeler 3 kilo şeftali 1 kilo 250 gram şeker Yarım limon 1 yemek kaşığı tereyağı Yarım bardak su Şeftali Reçeli Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Öncelikle şeftalileri iyice yıkıyoruz. Sonra ince şekilde kabuklarını soyuyoruz. Soyduğumuz şeftalileri dilim...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
Üst Alt