Son konular

Şeftali Reçeli

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Şeftali Reçeli Tanımı İçin Materyaller
1,5 kg şeftali (sertlerinden)
2 su bardağı toz şeker

Şeftali Reçeli Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Şeftalilerin kabuklarını soyup çekirdeklerini çıkaralım.
Tencereye istediğimiz formda doğrayalım.
Üzerine toz şeker ilave edip kapağını kapatalım.
Bir gece bu formda sabaha kadar bekletelim ki sabaha suyu çıksın.
Sonraki gün şekeri eriyen, suyu çıkan şeftalileri 10-15 dk kısık ateşte kaynatalım.
Kıvam alıca ocağı kapatıp ister sıcak sıcak kavanozlara doldurup aksi çevirip soğumasını bekleyin ister reçel tam soğuduktan sonra kavanozlara doldurup buzdolabına kaldırın. Tercih sizin.
Ben sıcak sıcak kapatmayı tercih edenlerdenim. Kışa afiyetle yemek nasip olsun, afiyetler olsun.

Similar threads

• Soru
Cam Üzere Berrak Şeftali Reçeli Tanımı İçin Materyaller 2 kg sert şeftali 1.5 kg toz şeker 4-5 adet karanfil 1 tatlı kaşığı tereyağı yahut margarin 1 çay kaşığı dolu (olmayacak) limon tuzu 1 yemek kaşığı karbonat Cam Üzere Berrak Şeftali Reçeli Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Şeftalileri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Miss Kokulu Şeftali Reçeli Tanımı İçin Gereçler 2 kilo şeftali 4 kilo şeker 2 adet limon tuzu 1 kaşık tereyağı Miss Kokulu Şeftali Reçeli Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Öncelikle 2 kilo şeftalilerin çok yumuşak olmamasında yarar var erimemesi için. Şeftalileri yıkayıp kabukları ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Şeftali Reçeli Tarifi İçin Malzemeler 10 orta boy sert şeftali 4 su bardağı toz şeker 1 çay kaşığı ucu limon tuzu 1 çay kaşığı tereyağı ya da margarin Şeftali Reçeli Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Şeftaliler soyulup, istenilen şekilde doğranır. Derin bir tencereye biraz şeftali 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Şeftali Reçeli Tanımı İçin Materyaller 4 kilo şeftali 4 su bardağı şeker Yarım limon suyu 1 tatlı kaşığı tereyağı Şeftali Reçeli Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Şeftalilerimizi güzelce yıkayıp orta büyüklükte küp küp doğrayalım. Doğradığımız şeftalileri büyük bir tencereye alalım ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Şeftali Reçeli Tarifi İçin Malzemeler 1 kg şeftali 3 su bardağı şeker Yarım limon suyu veya bikaç adet küçük limon tuzu Şeftali Reçeli Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Şeftalileri güzelce yıkıyorum. Tencereye doğruyorum. Üzerine şekeri de döküp kapağını kapatıyorum sabaha kadar...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
Üst Alt